گودرزی گفت: 17 هزار تن سیب گلاب امسال در شهرستان بروجرد برداشت شد.

جواد گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شهرستان بروجرد به دلیل شرایط آب و هوایی و خاک مناسب، قطب تولید سیب در استان است و دو نوع سیب گلاب و پاییزه در سطح باغات بروجرد تولید می شود.

وی افزود: سطح باغات سیب در شهرستان بروجرد هزار و ۸۶۸ هکتار است که از این میزان ۷۰۰ هکتار سیب گلاب و هزار و ۱۸۶ هکتار سیب پاییزه است.

رئیس جهاد کشاورزی بروجرد با اشاره به ثمردهی بسیار بالای باغات سیب این شهرستان تصریح کرد: به طور متوسط سطح برداشت سیب از هر هکتار بین ۱۶ تا ۲۰ تن است اما در باغات بروجرد از هر هکتار بین ۲۵ تا ۳۰ تن سیب برداشت می شود.

گودرزی بیان کرد: بسیاری از درختان و نهال هایی که طی سال های قبل کاشته شده امسال به ثمردهی رسیده و در تابستان امسال ۱۷ هزار تن سیب گلاب در شهرستان برداشت شده که از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۳۵ هزار تن سیب از سطح باغات بروجرد برداشت شد و بیشتر باغات سیب در مناطقی است که از نظر منابع آبی در وضعیت خوبی بوده البته علاوه بر سیب نیز متوسط تولید آلبالو در سطح کشوری در هر هکتار شش تن می باشد اما در بروجرد از هر هکتار ۲۰ تن برداشت می شود.

انتهای پیام/