حجت‌الاسلام لرستانی با اشاره به‌ضرورت بصیرت افزایی برای جنگ نرم با دشمن، گفت: فرهنگ غربی واگرایی نسبت به دین را ترویج می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی عصر امروز در نشست بصیرتی در پایگاه شهید ملکی مسجد امام سجاد (ع) الیگودرز با موضوع «جنگ نرم»، اظهار داشت: امروزه با توجه به وسعت دنیای ارتباطات و فن‌آوری‌های اطلاعاتی و گسترش رسانه‌های اینترنتی و مجازی، تهاجم کشور‌های استکباری از حالت جنگ نظامی و سخت خارج و به جنگ نرم، تغییر ماهیت داده است.

وی افزود: در جنگ نرم از سلاح‌های تبلیغاتی، اعتقادی استفاده می‌شود، به تعبیر دیگر جنگ نرم استفاده دقیق و طراحی‌شده از تبلیغات و ابزار‌های مربوط به آن است، به‌منظور تأثیرگذاری بر عقاید، فرهنگ، سیاست، احساسات، تمایلات، رفتار و تحقق مختصات فکری دشمن با توسل به شیوه‌هایی نوین بر جامعه اسلامی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: مهم‌ترین تلاش دشمنان اسلام این است که مردم به‌خصوص نسل جوان را با ترویج فرهنگ و ادبیات غربی و فرهنگ و تربیت آمریکایی، به واگرایی نسبت به دین و سنت و تاریخشان سوق دهند.

وی تصریح کرد: ازآنجایی‌که دشمن بر اساس تجربه دریافته است که تغییر نظام و افکار عمومی، دیگر به‌هیچ‌عنوان با روش‌هایی از قبیل جنگ نظامی و زور تحقق نمی‌یابد، به طراحی جنگ نرم و اشاعه‌ تفکر لیبرال دموکراسی پرداخته و بدان دلیل که این نوع جنگ هنوز هم تا حدودی در میان مردم ناشناخته است، اکثراً به خطرات این جریان واقف نیستند و چون جنگ نرم از ظرافت خاص و مراحل متنوعی برخوردار است، با عوام‌فریبی و به آهستگی پیش می‌رود ناخودآگاه به دام آن گرفتار می‌شوند.

لرستانی گفت: بصیرت افزایی در جامعه برای مقابله با جنگ نرم دشمن ازجمله راهبردی است که می‌تواند نقشه راه تمام عوام و خواص باشد و جوانان مؤمن و متدین باید در مقابله با جنگ نرم دشمنان مقاوم‌سازی کنند، مسئولین ما نیز بایستی با برنامه‌ریزی دقیق و جامع و تدوین استراتژی‌های مناسب، به‌مواجهه با این فتنه دشمن بپردازد و هوشیاری مردم و نسل جوان مهم‌ترین راهکار مقابله با دشمن است.

انتهای پیام/