شاهرخی گفت: عفاف و حجاب به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود و جهت ترویج و تبیین عفاف و حجاب باید از اصناف مختلف بهره گرفت.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی حجاب و عفاف اظهار داشت: در آیات قرآن در بحث عفاف و حجاب بحث تبیین و تبلیغ، فرهنگ سازی و اقدام مطرح می‌شود و به گونه‌ای باید برنامه‌ریزی شود که عفاف و حجاب به عنوان حق الله نهادینه شود.

وی با بیان اینکه حجاب حق الله است، افزود: کسی نمی‌تواند از حجاب به عنوان حق الله تخطی کند، البته در بحث ترویج، تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب در استان باید بیش از گذشته اقدام شود و جهت هماهنگی بین دستگاه‌های فرهنگی و متولی عفاف و حجاب افرادی مشخص شوند، همچنین باید در همه ایام سال جهت ترویج عفاف و حجاب تلاش شود و اقدامات مختص یک هفته نباشد در همین راستا نیازمند یک طرح نو هستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با انتقاد از بسته شدن پارک بانوان در خرم‌آباد عنوان کرد: پارک بانوان به عنوان محلی که بانوان می‌توانند در این مکان حضور پیدا کنند حداقل ممکنی است که برای بانوان خرم‌آبادی در نظر گرفته شده ولی متاسفانه تعطیل شده است و همین امر سبب شده افرادی برای انجام ورزش در کنار دریاچه‌ها و پارک‌ها با حجاب نامناسب ورزش‌های مختلط انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: جهت ترویج و تبیین عفاف و حجاب باید از اصناف مختلف بهره گرفت تا عفاف و حجاب به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود و با توجه به وضعیت استان یک طرح و برنامه جامع عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/