سرهنگ بازگیر با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی درزمینهٔ مصرف بهینه انرژی، گفت: رزمایش سراسری مدیریت مصرف برق با مشارکت آحاد مردم و باهدف کاهش مصرف انرژی برق اجرا می‌شود.

سرهنگ ماشاالله بازگیر در حاشیه نشست هم‌اندیشی و هماهنگی در راستای اجرای رزمایش مدیریت برق در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در این رزمایش با عنوان نهضت مردمی صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها، نهادها و اقشار مختلف بسیج و مردم استفاده می‌شود.

وی افزود: کمک به جلوگیری از خاموشی‌های مکرر برق، ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌ها و نهادها و مشارکت آحاد مردم برای کاهش مصرف برق به میزان حداقل ۱۰ درصد در جامعه، از اهداف این رزمایش سراسری به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بابیان اینکه نباید مصرف انرژی از تولید انرژی سبقت بگیرد، عنوان کرد: مصرف بهینه انرژی باید فرهنگ‌سازی شود؛ خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده نکردن از لوازم برقی پرمصرف در ساعات پیک مصرف، تنظیم درجه کولرگازی روی ۲۴ و کولرهای دور کند و استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف، همه در زمره اقدامات صرفه‌جویی و کاهش انرژی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مزین شدن رزمایش مدیریت مصرف برق به نام شهید عباسپور، تصریح کرد: مردم در بحبوحه حوادث گوناگون همچون سیل، زلزله و کرونا به تبعیت از فرهنگ شهدا، با ارائه خدمات جهادی پای‌کار بودند و امروز بار دیگر با دعوت یکدیگر به صرفه‌جویی به‌عنوان یک وظیفه انقلابی، جهادی و ملی وارد میدان شده‌اند.

بازگیر خاطرنشان کرد: از ظرفیت گروه‌های جهادی امربه‌معروف و نهی از منکر و گشت‌های رضویون برای راه‌اندازی تذکر لسانی به مشترکین پرمصرف به‌ویژه در اماکن عمومی، مجتمع‌های تجاری اداری و آپارتمانی به‌صورت محله محور استفاده می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد بیان کرد: همچنین در فضای رسانه و شبکه‌های اجتماعی باهدف گفتمان سازی و تبلیغ صرفه‌جویی، پویش‌های صرفه‌جویی در مصرف برق و انرژی با به‌کارگیری هشتگ هایی همچون #برای_مردم در حال اجرا است.

وی گفت: در این رزمایش با همکاری بسیج اصناف و کارگری، اتحادیه‌های صنفی و تولیدی برای کاهش مصرف انرژی در سطح واحدهای تولیدی و بازار و صاحبان مجتمع‌های تجاری نسبت به زمان خاموش کردن لامپ‌های اضافی و تزیینی و تنظیم درجه‌های کولر روی درجه کم و دور کُند توجیه خواهند شد.

انتهای پیام/