قائدرحمت با بیان اینکه ۳۰ درصد آب تالابهای لرستان بر اثر خشکسالی کاهش یافته است، گفت: برخی افراد از آب تالابها به صورت غیر مجاز برای کشت محصولات کشاورزی استفاده می کنند که در صورت مشاهده برخورد می شود.

نبی اله قائد رحمت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بر اثر خشکسالی و کاهش بارندگی، بسیاری از رودخانه های استان و تالابها تحت تاثیر قرار گرفته و با کاهش و خشک شدن روبرو شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از رودخانه های استان خشک شده اند، افزود: بخش هایی از رودخانه کشکان و تیره دورود نیز در حال خشک شدن هستند که ضروری است از برداشت های غیر مجاز و بی رویه از آب رودخانه های استان خودداری شود.

معاون محیط زیست لرستان تصریح کرد: همچنین آب تالابها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته اما متاسفانه برداشت های غیر مجاز از برخی تالابها سبب می شود تا آب تالابها روز به روز کاهش یابد که در این راستا نظارت ها و بازرسی هایی به صورت مستمر صورت می گیرد.

قائد رحمت بیان کرد: برخی افراد از آب تالابها به صورت غیر مجاز برای کشت محصولات کشاورزی استفاده می کنند که در صورت مشاهده برخورد می شود.

وی بیان کرد: ضروری است تا همین میزان آب که در تالابها وجود دارد به درستی حفاظت شود تا از خشک شدن آنها جلوگیری گردد البته وضعیت تالابها به گونه ای است که هیچ کدام خشک نشده ولی با کمبود آب مواجه هستند.

انتهای پیام/