امان الهی گفت: در سه ماهه نخست امسال 4 هزار و 87 فقره وام ازدواج در لرستان پرداخت شد.

حشمت امان الهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان ۱۱ هزار و ۲۷ متقاضی وام ازدواج برای دریافت تسهیلات اقدام کرده بودند که از این تعداد چهار هزار و ۸۷ فقره تسهیلات ازدواج به زوج های لرستانی پرداخت شد.

وی افزود: در حال حاضر هفت هزار و ۱۸۳ نفر در انتظار دریافت تسهیلات ازدواج هستند که تلاش می شود پس از بررسی های لازم و تکمیل مدارک، وام ازدواج پرداخت شود.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان تصریح کرد: وام هایی که به زوج های استان پرداخت شده ۷۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بوده که آمار پرداخت تسهیلات ازدواج در خرداد ماه با پرداخت ۵۹۹ وام ازدواج نسبت به دو ماه اول سال با افزایش همراه بود.

امان الهی با اشاره به مشارکت و کمک خیرین برای ترویج ازدواج آسان جوانان گفت: پویش ازدواج آسان با کمک خیرین یکی از برنامه های هفته ازدواج آسان است که در استان از همت و کمک چندین نفر از خیرین استفاده می شود و تلاش داریم تا با جذب خیرین بیشتر بتوانیم جوانان را در این مسیر همراهی نماییم.

وی بیان کرد: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) این هفته به نام هفته ازدواج آسان نامگذاری شده که برنامه هایی از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی، تهیه کلیپ در فضای مجازی، تجلیل از زوجین جوان فعال در ایام کرونا، ارائه مشاوره رایگان ازدواج، معرفی آئین ها و سنت های استان در بحث ازدواج از مهمترین برنامه های این ایام در استان است.

انتهای پیام/