نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از دپوی 3.5 میلیون تنی نهاده‌های دامی در گمرک بندر امام(ره) خبر داد و گفت: تا 20 روز دیگر این نهاده‌های دامی و نهاده‌های موجود در لنگرگاه در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طی بازدیدی که بنده به عنوان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی در تاریخ دهم و بیستم ماه جاری از گمرک بندر امام داشتم، مشاهده شد که ۳٫۵ میلیون تن نهاده دامی در گمرک بندر امام(ره) دپو شده است.

وی افزود: علاوه بر این ۳٫۵ میلیون تن، ۲۰۰ هزار تن نهاده دامی در حال تخلیه از کشتی‌هاست و یک و نیم میلیون تن نهاده نیز در لنگرگاه‌هاست که به تدریج پیاده‌سازی می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: ۲۵۰۰ کامیون و شبکه ریلی کشور برای انتقال این حجم از نهاده‌ به سراسر کشور پای کار آمده‌اند و این نهاده‌ها تا ۲۰ روز آینده در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

عسکری با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های دامی در کشور خاطرنشان کرد: با توزیع این نهاده‌ها در کشور قیمت نهاده دامی در کشور خواهد شکست و ما شاهد کاهش قیمت نهاده‌های دامی طی یک ماه آینده در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس