سپهوند گفت: رونق بورس در گرو ورود پول حقیقی بوده و باید توجه داشت که لازمه رشد اقتصادی، ثبات است.

رضا سپهوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به وضعیت بازار بورس اظهار داشت: بورس در صورتی رونق می یابد که پول های حقیقی وارد بازار سرمایه شود و در این صورت می توان شاهد رونق و ثابت این بازار شد.

وی افزود: تا زمانی که اعتماد سرمایه داران خرد و کلان در این بازار جلب نشود، بورس رنگ رونق به خود نمی بیند البته باید توجه داشت که این نوسات به ضرر بورس است چرا که لازمه رشد اقتصادی، ثبات است.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: سرمایه گذاری ها معمولا از طریق بورس برای رونق تولید در شرکت ها صورت می گیرد اما با توجه به شرایط بورس، سرمایه داران به واسطه سیاست های غلط و صحبت های دولت روحانی در بازار بورس، اعتمادشان سلب شد.

سپهوند عنوان کرد: در حال حاضر مکانیزمی که بتواند اعتماد را به بورس برگرداند وجود ندارد و تا زمانی که پول حقیقی وارد این بازار نشود، نوسانات ادامه دارد.

وی با اشاره به این که بورس یک بازار آزاد است گفت: بورس بازاری آزاد با حضور سرمایه داران است و اگر دولت در این بازار به صورت دستوری عمل کند مشکلاتی ایجاد می شود.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: حدود ۷۰ درصد سرمایه، سرمایه گذاران در این بازار از دست رفته اما همین افراد در تلاش هستند تا اگر خریداری باشد با تحمل زیان وارده، ۳۰ درصد مابقی را بفروشند و از بازار بورس خارج شوند.

سپهوند خاطرنشان کرد: امروز بازار مسکن، طلا و ارز ثبات بیشتری نسبت به بورس دارد و همین سبب شده تا افراد همه سعی خود را برای خروج از بورس انجام دهند.

انتهای پیام/