حجت‌الاسلام سرلک گفت: سرمایه‌گذاری و احیاء موقوفات نیاز به فرهنگ‌سازی و توجه جدی مردم و مسئولان دارد.

‍به گزارش سفیرافلاک، جلسه مشترک بررسی موانع سرمایه‌گذاری در موقوفات و مشکلات مساجد با حضور امام‌جمعه الیگودرز، نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان و رئیس اداره اوقاف شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی سرلک، امام‌جمعه الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: مساجد شهرستان الیگودرز مشکلات و نیازمندی‌هایی دارند که باید با وحدت رویه، همدلی و کمک مردم و مسئولان فرهنگی مرتفع شود. سرمایه‌گذاری و احیاء موقوفات نیاز به فرهنگ‌سازی و توجه جدی مردم و مسئولان دارد.

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشریح مطالبات مردم بر توجه جدی بر احیا موقوفات تأکید کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت موقوفات و سرمایه‌گذاری می‌توان هم اشتغال و هم تولید باثبات ایجاد کرد.

حجت‌الاسلام سید محمد طباطبایی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان نیز در این جلسه از توجه و اهتمام مسئولان شهرستان به موضوع وقف و موقوفات تقدیر کرد و گفت: موقوفاتی در الیگودرز وجود دارد که اگر حمایت و اخذ مجوزهای لازم صورت پذیرد شاهد احیا موقوفات و رشد درآمد برای اجرای نیات مرتبط خواهیم بود.

سعید شاهسواری در این جلسه عنوان کرد: این اداره آمادگی دارد نسبت انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقدام نماید. توجه به مشکلات مساجد و درخواست به‌حق مردم ولایتمدار که ولی نعمتان جامعه هستند، ضروری است.

رئیس اداره اوقاف الیگودرز بیان کرد: امور کمیته مساجد الیگودرز با راهنمایی‌ها و توصیه‌های امام‌جمعه شهرستان مصمم است، با استفاده از ظرفیت‌های هیات امناء، بانیان مساجد و حسینیه‌ها مشکلات و موانع را به حداقل برساند.

انتهای پیام/