نعمتی با بیان اینکه 42 میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان الیگودرز مصوب شده است، گفت: ۲۲ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و ۳۵ کیلومتر دیگر نیز شن ریزی و آماده آسفالت است.

به گزارش سفیرافلاک، ماشاالله نعمتی شامگاه سه شنبه در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: با توجه به ابلاغ اعتبارات جدید در سال جاری، مبلغ ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان الیگودرز مصوب شد و اولویت بندی صورت گرفته که به لحاظ بافت جغرافیایی و مناطق صعب العبور برنامه توسعه نسبت به سایر شهرستانها در گذشته مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود ۷۰۰ کلیومتر راه خاکی در الیگودرز، افزود: ۷۰۰ کیلومتر راه خاکی و ۵۰۰ کیلومتر راه آسفالت در این شهرستان وجود دارد که حدود ۴۰ درصد روستاهای شهرستان از راه دسترسی مناسب برخوردار است و در برخی دیگر از مسیرها، آسفالت اکثر راه ها در دست اجراست.

فرماندار الیگودرز تصریح کرد: در مجموع ۲۲ کیلومتر راه روستایی طی سال های اخیر آسفالت شده و ۳۵ کیلومتر دیگر نیز شن ریزی و آماده آسفالت می باشد.

نعمتی عنوان کرد: پروژه شول آباد و خمه پروژه ای است که به لحاظ تخصیص اعتبارات، بخشی از پروژه به دلیل عدم به موقع توزیع  اعتبارات به کندی پیش رفته و همچنین پیمانکارانی که انتخاب می شوند لازم است که تجهیزات انسانی، مالی و تجهیزاتی داشته باشند و در تسریع دو نقطه زیرگذر که حادثه خیز هستند نیاز است همکاری بیشتری صورت گیرد تا به سرانجام برسد.

وی با اشاره به شرایط جغرافیایی و کوهستانی این شهرستان بیان کرد: وسعت این شهرستان بسیار زیاد است به طوری که دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر وسعت مربوط به زز و ماهرو است و به دلیل شرایط سخت، کوهستانی و صعب العبوری که دارد، بالگردی برای این مناطق در نظر گرفته شد که به استان های دیگر هم خدمات دهی می کند.

فرماندار الیگودرز به پروژه چهار خطه الیگودرز-داران اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول ۲۷ کیلومتر از سال ۹۷ در دست کار بود که در دو قطعه مشغول به کار است به طوری که قطعه اول به طول ۹ کیلومتر با اعتبار ۱۶ میلیارد و با پیشرفت ۶۰ درصدی همراه است، همچنین قطعه دوم به طول ۱۸ کیلومتر مد نظر است.

انتهای پیام/