عبدالهی گفت: شرکت صدر فولاد هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردد و در صورتی که تا یک هفته آینده راه اندازی نشود، سیستم بانکی استان به عنوان طلبکار اصلی پروژه نسبت به اجرای بحث تملک آن و واگذاری به سرمایه‌ گذار جدید اقدام کند.

به گزارش سفیرافلاک اسد عبدالهی در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی بزرگ استان اظهار داشت: پارسیلون، ماشین سازی و صدر فولاد به عنوان سه واحد اقتصادی بزرگ در استان مورد بررسی قرار گرفتند که در بحث شرکت پارسیلون علیرغم طولانی شدن فرآیند حل مشکلات آن، مقرر گردید هیئت مدیره این شرکت ظرف مدت مشخص و تا پایان تیرماه تشکیل شود تا امورات مرتبط را پیگیری کنند.

وی به پیگیری های همزمان استاندار لرستان در دبیرخانه مناطق ویژه اقتصادی کشور برای رفع مشکل این پروژه ها اشاره کرد و افزود: شرکت ماشین سازی خرم آباد از دیگر پروژه های مطرح شده در جلسه امروز بود که پس از بررسی، با انتقال سهام این شرکت به سرمایه گذار جدید هلدینگ توسعه انرژی خزر موافقت شد.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: به منظور رفع مشکلات شرکت ماشین سازی مقرر گردید هفته آینده جلسه‌ای با معاون وزیر صمت، با هدف تشریح و رفع مشکلات این شرکت به عنوان یکی از طرح های اولویت دار استان برای دریافت تسهیلات، برگزار گردد.

عبدالهی افزود: شرکت صدر فولاد از دیگر پروژه‌های اقتصادی استان است که مشکلات عدیده‌ای از نظر قضایی و اداری دارد و با توجه به وضع موجود تاکید شد هر چه سریعتر به چرخه تولید بازگردد و در صورتی که تا یک هفته آینده راه اندازی نشود، سیستم بانکی استان به عنوان طلبکار اصلی پروژه نسبت به اجرای بحث تملک آن و واگذاری به سرمایه‌ گذار جدید اقدام کند.

انتهای پیام/