امانی گفت: سال گذشته بالغ بر ۵۰۲ میلیون تن جابه‌جایی کالا صورت گرفت و در حال حاضر کالاهای مختلف به بنادر جنوبی سرازیر شده که در سال جاری ۱۵۴ میلیون تن جابه‌جایی کالا انجام شد که این رقم نسبت به سال گذشته ۷/۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش سفیر افلاک داریوش امانی در مراسم افتتاح پروژه های راهداری لرستان اظهار داشت: در کشور ۲۲۰ هزار کیلومتر راه ارتباطی وجود دارد که به طور میانگین سالانه ۶۰۰ میلیون تردد ، روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تردد در محورهای مواصلاتی شامل راههای اصلی و شریانی انجام می شود.

وی افزود: سال گذشته بالغ بر ۵۰۲ میلیون تن جابه‌جایی کالا صورت گرفت و در حال حاضر کالاهای مختلف به بنادر جنوبی سرازیر شده که در سال جاری ۱۵۴ میلیون تن جابه‌جایی کالا انجام شد که این رقم نسبت به سال گذشته ۷/۳ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ارزش این پروژه ها ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور است که پنج هزار میلیارد تومان آن پروژه های راهداری است.

وی با اشاره به طرح ابرار گفت: در خصوص احداث راه روستایی در مجموع چهار هزار کیلومتر راه روستایی در مدت دو سال انجام شده که در این طرح با امکانات سازمان راهداری زیرساخت‌ها آماده می شود و در مرحله آسفالت توسط پیمانکار یا به صورت امانی انجام می پذیرد که خوشبختانه امروز چهار هزار کیلومتر مورد افتتاح قرار می گیرد.

امانی خاطرنشان کرد: روکش آسفالت راه های شریانی به طول۷۵۰ کیلومتر ،روکش آسفالت حفاظتی به طول ۳۵۰ کیلومتر، اصلاح نقاط پرحادثه ۳۰ نقطه، نصب حفاظ نیوجرسی ۲۰۰ کیلومتر و نصب روشنایی در ۵۰ نقطه در سطح کشور انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بحث بازسازی راههای آسیب دیده از سیل امروز افتخار داریم در کنار پلی که به نام سردار دلها حاج قاسم سلیمانی مزین شده و راه مواصلاتی بین دو استان لرستان و کرمانشاه است و در کنار این پل ،مسیر ها وپل های آسیب دیده از سیل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و مابقی راههایی که آسیب دیده اند نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر در دست اجرا داریم و برای۵۰ پل دیگر که باقی مانده اند دنبال تأمین اعتبار هستیم که تا پایان سال پروزه های سیل انجام گردد.

وی با اشاره به بحث نوسازی ناوگان،گفت: قرار بود پنج هزار مورد نوسازی در این راستا صورت گیرد اما امروز سه هزار و ۶۴۳ دستگاه ثبت سفارش شده که ۵۰۰ دستگاه آماده شماره‌گذاری هست که در صورت همکاری دستگاههای مربوطه ما می‌توانیم بسیار سریع بحث نوسازی ناوگان را داشته باشیم.

انتهای پیام/