گودرزی گفت: ۷۵۰ هزار نفر در استان لرستان از خدمات تامین اجتماعی بهره‌مند شدند.

منوچهر گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به ۲۵ تیرماه، روز تامین اجتماعی اظهار داشت: تامین اجتماعی تلاش دارد تا خدمات مورد نیاز را به بیمه شدگان تحت پوشش ارائه دهد به طوری که در استان ۷۵۰ هزار نفر از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند.

وی افزود: تعداد بیمه شده ها در استان ۲۲۲ هزار نفر و مستمری بگیران ۸۵ هزار نفر می باشند که با احتساب عائله تحت تکفل،۷۵۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری در استان تصریح کرد: تعداد مقرری بیمه بیکاری به طور متوسط دو هزار و ۶۰۰ نفر هستند که هر ماه هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بیمه بیکاری به افرادی که شرایط لازم را دارند، پرداخت می شود.

گودرزی طلب تامین اجتماعی از کارفرمایان را ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تامین اجتماعی استان این میزان طلب از کارفرمایان دارد که پرداخت این مبلغ می تواند کمک کند تا خدمات بیشتر و بهتری به افراد تحت پوشش و ارائه خدمت صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۸۵ هزار نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی در استان وجود دارد هر ماه بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با اشاره به متناسب سازی حقوق بازنشستگان یادآورشد: هزینه های مربوط به پرداخت حقوق مستمری بگیران از مبلغ شش هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ به ۱۷ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰رسید که این خدمتی بزرگ به جامعه مستمری بگیران است.

انتهای پیام/