ندری گفت: بازار بورس بدون جهش یا ریزش در حالت نسبتا پایدار است.

کامران ندری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: به نظر می رسد که در حال حاضر نوسانات منطقی است به طوری که جهش فزاینده یا ریزش شدیدی وجود ندارد.

وی با اشاره به پایداری وضعیت بازار افزود: بعید است در آینده جهش حبابی مانند سال قبل رخ دهد اما اگر تورم کنترل نشود، احتمال افزایش شاخص پیش بینی می شود.

کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در صورتی که تورم در بخش هایی از جمله بخش مسکن کنترل شود وضعیت بازار سرمایه به همین شکل خواهد بود.

ندری بیان کرد: با توجه به اینکه انتظار سودهای بسیار بالا همانند سال گذشته وجود ندارد و باتوجه به مشکلاتی که در بازار رخ داد، سرمایه گذاران ترجیح می دهند دارایی های خود را در دارایی ها و جاهایی که ریسک کمتری دارد، سرمایه گذاری کنند و همین سبب شد تا بخشی از سرمایه گذاران از بورس خارج شوند.

وی با اشاره به استقبال از بورس در سال گذشته گفت: استقبال پارسال سرمایه گذاران در بازار بورس به خاطر انتظارات تورمی بالا بود که سبب شد تا سرمایه های مردم به بازار سرمایه سرازیر شود و منجر به ایجاد حباب در بازار شد اما وقتی حباب بازار ترکید عده ای از بورس خارج شدند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: برخی از این افراد ترجیح دادند تا سرمایه های خود را به سمت سپرده های بانکی سوق داده و برخی هم خرید اوراق دولتی با سود تضمینی را مد نظر قرار دادند.

ندری نقش تورم را در بازار بورس اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: در صورتی که تورم شدید شود، دوباره شاهد استقبال نسبی مردم و خرید سهام در بورس خواهیم بود.

انتهای پیام/