بازگیران، بااشاره به تبیین برنامه ها و اقدامات پروژه مهر، گفت: تاکنون 90 درصد دانش آموزان لرستانی برای کتب درسی ثبت سفارش کرده اند.

نصراله بازگیران در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: ثبت نام دانش آموزان برای دریافت کتب درسی از مدتها پیش آغاز شده و تاکنون در مقطع متوسطه ۹۰ درصد آنان ثبت نام کرده اند.

وی افزود: ثبت نام کتب درسی هم چنان ادامه دارد ولی ضروری است دانش آموزان در موعد مقرر اقدام کنند.

معاون آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این که سال گذشته بیش از ۱۰ هزار دانش آموز به ابزار اینترنتی برای فراگیری دروس،دسترسی نداشتند، عنوان کرد: هم چنین سال گذشته با کمک خیرین و برخی از دستگاه ها هزار و هشت عدد تبلت تهیه و در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط امسال که همچنان شاهد شیوع کرونا هستیم رایزنی هایی با خیرین صورت گرفته که همکاری لازم را داشته باشند چنانچه مدارس به صورت غیر حضوری باشد، ابزار آموزشی برای دانش آموزان نیازمند تهیه شود تا آنها نیز بتوانند از این فضا استفاده نمایند.

بازگیران گفت: برای برخی از روستاهایی که دسترسی به اینترنت نداشتند، اقدامات لازم صورت گرفته که مشکل این روستاها و مناطق در بحث دسترسی به اینترنت برطرف گردد.

معاون آموزش و پرورش لرستان با اشاره به برنامه ها و اقدامات پروژه مهر، عنوان کرد: امسال شعار این پروژه مشارکت محوری، سلامت اجتماعی و مهارت آموزی است که با توجه به شرایط بیکاری در استان تلاش می شود تا دانش آموزان به سمت رشته های فنی و مهارتی سوق داده شوند تا بتوانند مهارت های لازم را در کنار فراگیری درس آموزش ببینند.

انتهای پیام/