ویسکرمی با اشاره به اینکه لرستان دومین استان مهاجر فرست کشور است، گفت: در سطح کوهدشت حدود 500 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی ارائه‌شده است .

به گزارش سفیرافلاک، حامد ویسکرمی در رویداد «روستای بابرکت» در کوهدشت، اظهار داشت: تلاش همگانی برای ایجاد اشتغال در کشور ضروری بوده و امروز این مقوله دارای اهمیت بسیاری است.

وی افزود: لرستان دومین استان بیکار و هم‌چنین مهاجر فرست کشور است، برخی ناچارند برای کسب درآمد از استان مهاجرت کنند که این زیبنده این دیار نیست و بایستی برای رفع آن برنامه داشت و در وهله اول اشتیاق مردم در این راستا مهم است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) لرستان، عنوان کرد: امروز هم‌زمان با سراسر کشور جشن شکرانه ۱۰۰ روستای فاقد بیکار گرفته شد که روستای نامجو اولاد قباد یکی از این روستاها است که تعداد ۸۶فقره تسهیلات به اهالی آن پرداخت شده است.

 وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی بایستی به‌طورجدی در رفع موانع قدم بگذارند، بیان کرد: در سطح کوهدشت بیش ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی ارائه‌شده است که منجر به استقرار ۱۴۱۶طرح و ایجاد بیش از ۴۸۰۰شغل مستقیم و غیرمستقیم شده است و در سطح ۷۲۱ روستای استان نسبت به پرداخت ۴۴۰ میلیاردتومان تسهیلات اشتغال خرد وبهره برداری از بیش از ۱۲ هزار طرح روستایی اقدام نموده است،با پرداخت این تسهیلات و استقرار طرح های مذکور ۳۶۱۶۸ شغل مستقیم و غیر مستقیم در سطح روستاهای استان ایجادشده است.

ویسکرمی گفت: تعداد ۸۲ طرح روستایی،۲۵۰ طرح زیرساختی، عملیات ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی و ۵ هزار مسکن محرومین در دست اقدام داریم.

ضرورت ورود سرمایه‌گذاران برای رونق تولید

 حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در این مراسم، اظهار داشت: در کوهدشت مسائل سیاسی همه‌چیز را تحت تأثیر خود قرار داده، بایستی برای جوانان اشتغال ایجاد کرد، این برنامه بنیاد برکت در اعطای وام‌های اشتغال‌زایی بسیار مناسب عمل کرده است.

وی افزود: کوهدشت مستعد خدمت بوده و دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی می‌باشد که نیازمند توجه ویژه مسئولان است تا از مهاجرت بی‌رویه مردم که عموماً به دلیل بیکاری صورت می‌گیرد، جلوگیری شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به رشادت رزمندگان کوهدشتی و هم‌چنین منطقه اولاد قباد در دفاع مقدس، عنوان کرد: زمین‌های حاصلخیز کوهدشت تشنه هستند و از کمبود آب رنج می‌برند، برخی از مردم نیز به دلیل بیکاری شروع به مهاجرت به دیگر نقاط کشور کرده‌اند.

وی با اشاره به‌ضرورت ورود سرمایه‌گذاران برای رونق تولید و رفع بیکاری در کوهدشت، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برای رفع محرومیت کوهدشت دستور داده‌اند و حتی برای برخی مسائل کوهدشت گریه کردند.

انتهای پیام/