پازوکی گفت: تاکنون اخطار برای 12 اداره پرمصرف برق در لرستان صادر و برق 3 اداره قطع شده است.

مهدی پازوکی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود، مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف برق در دستور کار قرار گرفت و به همه ادارات و صنایع ابلاغ شده که در مصرف برق صرفه جویی نمایند.

وی افزود: در همین راستا با کاهش ساعات اداری و همچنین تعطیلی روزهای پنج شنبه، تلاش برای مصرف بهینه و همچنین برای جلوگیری از خاموشی ها صورت گرفت که با مدیریت بتوانیم تابستان را با کمترین خاموشی سپری نماییم.

مدیر کل مدیریت بحران لرستان عنوان کرد: متاسفانه برخی از ادارات توجهی به مصرف بهینه برق نداشتند که تاکنون به ۱۲ اداره پرمصرف برق اخطار داده شده و برق سه اداره و دو بانک پرمصرف برق نیز قطع شده است.

وی با اشاره به ضرورت کاهش مصرف برق در صنایع، تصریح کرد: پایش صنایع توسط تیم ها به صورت مستمر انجام می شود که موظف هستند برق صنایع را ۵۰ درصد کاهش دهند که سه صنعت پرمصرف در استان اخطار گرفتند.

پازوکی با اشاره به افزایش دمای هوا در لرستان، گفت: طی این هفته روزهای گرمی در پیش است که ضروری است تا مدیریت مصرف برق مد نظر قرار گیرد البته در بخش کشاورزی هم تاکید شده که استفاده از پمپاژها فقط در شب صورت گیرد و در صورتی که در بین روز مورد استفاده قرار گیرد، برق چاه قطع می شود.

انتهای پیام/