نجیب زاده گفت: جوجه ریزی در لرستان با افزایش 12 درصدی همراه بوده و کمبودی نداریم بلکه سودجویان مرغ را از استان به دلیل اختلاف قیمت با استان های دیگر خارج می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، ناصر نجیب زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم مشارکت مردم برای جلوگیری از خروج مرغ در سامانه هوشمند اظهار داشت: سالانه میزان تولید استان بیش از ۷۵ هزار تن است و میزان مصرف ۵۰ هزار تن می باشد اما به دلیل کاهش تولید و جوجه‌ریزی شاهد افزایش قیمت این محصول شدیم که این اختلاف قیمت ایجاد شده در برخی مناطق فرصت را برای سودجویان برای خارج کردن مرغ فراهم کرد که مشارکت مردم برای جلوگیری از خروج مرغ در سامانه هوشمند ضروری است.

وی افزود: سالانه ۴۲ تا ۴۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در سطح استان انجام می‌شود که در چهارماه امسال ۱۵ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در سطح استان انجام شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی لرستان تصریح کرد: ماهانه حدود شش هزار تن میزان تولید مرغ در استان بوده، این در حالیست که میزان مصرف ماهانه گوشت مرغ چهار هزار و ۵۰۰ تن می‌باشد.

نجیب‌زاده با اشاره به تولید ۹۵۰ تن گوشت مرغ در دو ماه اول سال، خاطرنشان کرد: با این وجود به دلیل کاهش جوجه‌ریزی در مناطق جنوبی کشور، شاهد کاهش تولید مرغ نیز هستیم و فشار به استان‌هایی که تولید بالایی دارند، وارد می‌شود.

وی بیان کرد: در این سامانه کد ملی درخواست نشده و سهمیه بالاتر از میانگین مصرف روزانه و سالانه پیش‌بینی شده است و با رصد شبانه‌روزی نیروهای نظارتی بر مراحل تولید تا توزیع گوشت مرغ، طی روزهای آینده روال عادی را در این زمینه خواهیم دید.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی لرستان گفت: میانگین مصرف روزانه استان ۱۳۰ تن مرغ است که روزانه به همین میزان کشتار و یا بالاتر را در استان شاهد بودیم ضمن اینکه به دنبال افزایش ۱۵ درصدی کشتارها در روزهای پیش‌رو هستیم.

انتهای پیام/