بیرانوند با اشاره صادرات 27 محصول کنسرو شده به کشورهای حوزه خلیج فارس ، گفت: این شهرستان با توجه به ظرفیتی که دارد، الان سیلندر گاز کشور عراق را تأمین می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، مجتبی بیرانوند صبح امروز در جلسه شورای اداری کوهدشت که با حضور برخی از سرمایه‌گذاران و معاونین وزارت دفاع برگزار شد، اظهار داشت: کوهدشت درزمینهٔ کشاورزی دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای زیادی است که در ادوار گذشته به این مورد توجه ویژه‌ای نشده است.

وی افزود: با توجه به اینکه امروز کوهدشت یک شهرستان کمتر توسعه‌یافته و جزء ۳۱ شهرستان محروم کشور است، بایستی در تقویت زیرساخت‌ها و رفع محرومیت این دیار تلاش کرد.

فرماندار کوهدشت عنوان کرد: وزارت دفاع درزمینهٔ سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال و جهش تولید با توجه به زیرمجموعه‌هایی که دارد می‌تواند در شهرستان کوهدشت نقش مهمی را ایفا کند.

وی تصریح کرد: ظرفیت کوهدشت به‌مراتب از دیگر شهرستان‌های استان بیشتر است ما در کنار سدسیمره قرار داریم و تنها شهری هستیم که درزمینهٔ تخصیص آب با محدودیتی مواجه نیستیم.

بیرانوند گفت: در عرصه منابع ملی و کشاورزی و تولید گوشت سفید و قرمز، در لرستان رتبه اول را داریم، الآن علاوه بر گوشت استان، بعضاً گوشت استان البرز را نیز تأمین می‌کنیم.

فرماندار کوهدشت با اشاره به اینکه این شهرستان ۱۰ هزار تن ظرفیت آبزیان دارد، بیان کرد: کوهدشت با توجه به ظرفیتی که دارد، سیلندر گاز کشور عراق را تأمین کرده و با تولید ۲۷ محصول کنسرو شده، آن را به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه متمرکزترین انارستان کشور در کوهدشت قرار دارد، گفت: این شهرستان در مرکزی قرار دارد که کریدور و مسیر جنوب از این شهرستان عبور می‌کند.

 انتهای پیام/