حجت الاسلام شاهرخی گفت: قراردادن ملت در مقابل نظام، هدف دشمن است و باید تلاش کرد تا اتحاد و همدلی در جامعه افزایش یابد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در خطبه نماز عید قربان در جمع نمازگزاران اظهار داشت: بنا به دلایلی تنگناهایی در کشور وجود دارد، معیشت عمومی مردم دچار مشکل شده است، مردم با حضور حداکثری در انتخابات شرکت کردند و بیش از ۶۰ درصد به رئیس جمهور منتخب رای دادند و آیت اله رئیسی نشان داده اهل عمل می باشند اما باید تلاش کرد تا این روزهای باقیمانده با آرامش به پایان برسد و دولت جدید روی کار آید.

وی افزود: دشمنی با ملت ایران زیاد است و هر جا دشمنی زیاد بود باید ملت تلاش کند تا دوستی ها و اتحاد را افزایش دهند و همکاری داشته باشند که نیاز است هوشیاری بیشتری به خرج داده شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: قطع آب و برق و معیشت مشکل دارد ولی استکبار سه هدف را دنبال می کند یکی اینکه ملت را به ستوه آورد و ملت را در مقابل نظام قرار دهد سپس ملت را در برابر هم قرار دهد، هدف دوم دشمن این است که مانع پیشرفت کشور شود و هدف دیگر اینکه اقتصاد کشور را از هم فروبپاشد.

حجت الاسلام شاهرخی راه پیروزی و غلبه بر این اهداف دشمن را اتکا به نیروهای داخلی برشمرد و گفت: رفع مشکل معیشتی با مهار گرانی امکان دارد و نیاز به کارهای کلانی است و این در حالیست که در مواردی کمبودی نیست ولی اجناس گران می شود و عده ای به دنبال منفعت طلبی هستند که در این راستا باید صمت، جهاد و تعزیرات همه در این ایام باید پای کار باشند و اجازه ندهند جنسی گران و در انبار احتکار شود چرا که این شکل و شیوه آسیب زا است.

وی بیان کرد: تا دولت جدید کار خود را آغاز می کند، هیچ شورا و کمیته ای در استان تصمیم به گران کردن اجناس نکند تا دولت جدید تصمیم گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به افزایش قیمت سیمان افزود: کشوری که جزء چند کشور تولید کننده سیمان و صادر کننده این محصول است، قابل قبول نیست با چند ساعت قطعی برق قیمت سیمان افزوده و نایاب شود و اگر انبارها جستجو شود حتما احتکار سیمان پیدا می شود و اینها تجربه شده که نیاز به اقدامات جهادی است.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: ملت ایران به دلیل اعتماد به امام(ره) و رهبری و به خاطر تقدسی که به مسیر نورانی شهدا دارند راه فضیلت و عدالت را ادامه می دهند و هوشیارانه عمل می کنند اما در مقابل هر بی نظمی می ایستند و هر کسی اگر اعتراضی به سازمان و بخشی دارد باید دادگستری و دیوان عدالت اداری رسیدگی کند و در مجموع باید گفت که در کشور ما بی نظمی و آشوب جایی ندارد و ملت ایران مسیر نورانی را ادامه می دهد.

وی با اشاره به دهه ولایت اظهار داشت: دهه دوم ذی الحجه دهه امامت و ولایت است، ولایت و امامت جایگاه شاخص و والایی دارند زیرا تضمین کننده احکام الهی است و اجرای احکام الهی با وجود امامت و ولایت می توانند محقق شوند، امامت و ولایت که همه ما را به تقوای الهی فرا می خواند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: بنیاد غدیر و سازمان تبلیغات اسلامی در ۱۱ محله از خرم آباد برنامه هایی را اجرا می کنند تا جوانان و نوجوانان در این برنامه ها مشارکت کنند.

انتهای پیام/