فرهادی با بیان اینکه بستری بیماران کرونایی در استان 60 درصد افزایش یافت، گفت: احتمال افزایش آمار مرگ و میر نیز وجود دارد.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در پیک جدید بیماری، روند ابتلا و بستری کرونا در استان رو به افزایش است به طوری که آمار بستری ها در استان بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته و با توجه به افزایش آمار بستری ها، احتمال افزایش آمار مرگ و میر نیز وجود دارد.

وی با اشاره به میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، افزود: در حال حاضر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد رسیده که ضروی است با توجه به شرایط شیوع کرونا دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: میزان ابتلای روزانه کرونا در تیرماه نسبت به خرداد از ۱۸۴ مورد ابتلا به ۲۵۷ مورد افزایش یافته که نشان از افزایش ۳۹ درصدی ابتلای روزانه دارد.

فرهادی بیان کرد: بستری های روزانه کرونا نسبت به اوایل تیرماه ۶۰ درصد افزایش یافته که روزانه حدود ۱۵۰ نفر بیمار کرونایی و مشکوک در بیمارستانهای استان بستری می شوند.

وی خاطر نشان کرد: میانگین تست کرونا در استان ۸۰۰ نفر است اما روز گذشته هزار و ۱۸۳ تست گرفته شده که از این تعداد ۴۲۶ مورد مثبت بوده است.

انتهای پیام/