حجت‌الاسلام سرلک با اشاره به‌ضرورت همراهی مردم با ستاد مدیریت کرونا گفت: مردم از شرکت در مراسمات عزا و عروسی خودداری کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام مهدی سرلک عصر امروز در ستاد مدیریت کرونا الیگودرز ، اظهار داشت: با توجه به اینکه ازجمله دلایل مهم تغییر وضعیت شهرستان برگزاری مراسم عروسی و عزا است ، مسئولان بایستی به‌شدت و بدون مسامحه با برگزاری این‌گونه مراسمات برخورد کنند.

وی افزود: باید صنوفی که زمینه‌ساز مراسم عروسی هستند، متوجه وضعیت بحرانی شده و در صورت عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا، تعطیل شوند.

امام‌جمعه الیگودرز با اشاره به اینکه نماز جمعه در سراسر کشور و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا برگزار می‌شود، عنوان کرد: در نماز جمعه علاوه بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، هشدارهای جدی هم به مردم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به‌ضرورت همراهی مردم با ستاد مدیریت کرونا، تصریح کرد: ما نیز راضی به تعطیلی بازار نیستیم اما از کسبه و مردم درخواست می‌کنیم برای جلوگیری از تعطیلی بازار رعایت نموده و از برگزاری مراسم عروسی و عزا و یا حضور در این‌گونه مراسمات و اجتماعات خودداری کنند.

تزریق ۱۶هزار واکسن کرونا در الیگودرز

عبدالله ملاطاهری رئیس شبکه بهداشت و درمان الیگودرز نیز در این جلسه، اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان به ۱۱ هزار نفر رسید و در این راستا ۵۸ نفر بستری، ۷ نفر در آی سی یو و یک نفر بیمار بدحال داریم.

وی افزود: ۱۶ هزار دز واکسن کرونا تاکنون در الیگودرز تزریق‌شده که ۳۷۰۰ واکسن مربوط به دز دوم بوده است و هم‌چنین بیش از ۷۵ درصد افراد بالای ۷۰ سال و بیش از ۶۰ درصد بالای ۶۰ سال واکسن دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/