سلاحورزیان گفت: استفاده از پتانسیل‌های جهاددانشگاهی می‌تواند بسترساز رونق تولید و توسعه استان شود.

به گزارش سفیرافلاک، امین سلاحورزیان در دیدار با رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اظهار داشت: استفاده مطلوب از پتانسیل‌های این نهاد انقلابی می‌تواند بسترساز رونق تولید و توسعه استان شود.

وی افزود: جهاددانشگاهی در استان‌های مختلف کشور پروژه‌های کلانی را آغاز کرده و از جمله آنها می‌توان به طرح توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد که لرستان یکی از استان‌های برتر در زمینه اجرای آن است که با آموزش متقاضیان و برقراری ارتباط آنان با کارآفرینان موفق و پیشرانان، اتصال به بازار این افراد را فراهم و رصد می‌کنیم.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان تشخیص و درمان ناباروری را به‌عنوان یکی از اهداف این نهاد در استان برشمرد و گفت: در این راستا با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری سعی در کاهش زمان و هزینه‌های درمان زوج‌های لرستانی داشته‌ایم و هم‌اکنون این مرکز در حال خدمات‌دهی است به طوری‌که از استان‌های همجوار نیز برای مداوا در این مکان حضور می‌یابند.

سلاحورزیان با اشاره به سابقه پژوهشی جهاددانشگاهی در لرستان و اعلام آمادگی جهت همکاری هر چه بیشتر با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بیان کرد: جهاددانشگاهی توانسته نقش موثری در پیشبرد اهداف علمی کشور ایفا کند و هر زمان مشکلی وجود داشته با استفاده از نیروهای جوان، متخصص و متعهد و کار کارشناسی و مطالعه شده در راستای رفع آن تلاش کرده است.

حامد ویسکرمی رئیس ستاد اجرای فرمان امام(ره) لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: ستاد اجرائی فرمان امام(ره) در قالب برنامه‌های سالیانه و به صورت مسئله محور در جهت ایجاد توسعه و رفع مشکلات مردم در حال خدمات رسانی به بخش وسیعی از جامعه است که این ستاد در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، خدمات، فعالیت های دانش بنیان، مسائل فرهنگی، اجتماعی و… فعالیت دارد و برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای خود، قبلا بررسی‌ها و مطالعات را انجام و حین اقدام نیز بحث نظارت را پیگیری می‌کنیم تا عملا بتوانیم به نتیجه مطلوب رسیده و شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

وی ضمن بیان فعالیت‌های گسترده ستاد در لرستان با یادآوری اینکه طی سال گذشته استان لرستان در زمینه کسب حمایت‌های تسهیلاتی در بخش اشتغال بنگاه‌محور بنیاد برکت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: هم‌اکنون در ابتدای راه هستیم و سعی داریم با جدیت هر چه بیش‌تر فعالیت‌های مرتبط به حوزه اشتغال را پیگیری کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لرستان بر لزوم مشارکت تمامی دستگاه‌ها، اقشار و گروه‌ها در جهت رفع مشارکت مردم و پیشبرد اهداف موردنظر ستاد در استان اشاره کرد و گفت: این کار ضمن ایجاد تعامل، همدلی و همفکری سبب هم‌افزایی و توسعه هر چه‌ بیشتر فعالیت‌ها می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی جهت اجرای طرح احسان‌الحسین(ع) در ماه‌های محرم و صفر خبر داد و عنوان کرد: محوریت این طرح فرهنگی بوده و کاری هیئتی-جهادی است که در قالب یک بسته فرهنگی-اجتماعی، با خدمات متنوع در چند دهستان کم‌تر برخوردار و محروم پیگیری می‌شود.

ویسکرمی با بیان اینکه هم‌اکنون کار شناسایی این نقاط در حال انجام است، یادآورشد: در قالب این طرح در کنار اجرای مراسم عزاداری ویژه این ایام، خدماتی همچون اعزام کاروان سلامت و تیم های پزشکی، اعزام تیم دامپزشکی، انجام تعمیر خانه محرومین و سایر خدمات اجتماعی مانند توزیع بسته‌های معیشتی، بسته‌های بهداشتی و بسته‌های لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند و… را در نظر داریم.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند در این راستا نیز همکاری کند، افزود: به دنبال ایجاد تنوع شغلی در سطح روستاها هستیم لذا باید ظرفیت‌های مغفول، با ارزش افزوده بالا مانند کشت و توسعه گیاهان دارویی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. همچنین ایجاد و حمایت از صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری از اولویت های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بوده و از طرح‌های مذکور استقبال می‌کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با بیان اینکه از توان علمی مجموعه جهاددانشگاهی در زمینه کشت و توسعه گیاهان دارویی بهره خواهیم برد، افزود: برای تحقق این همکاری باید نشست های دوجانبه و تعامل بیشتری بین هر دو مجموعه برقرار شود.

وی سوق دادن مشاغل دانش‌بنیان در قالب مشاغل خُرد به سمت روستاها را از دیگر اهداف مورد نظر عنوان کرد و گفت: اگر فرد تحصیلکرده‌ای در زمینه تخصصی که دارد ایده‌ای داشته باشد به وی جهت ایجاد بستر و زیرساخت مناسب برای فعالیت در این زمینه کمک خواهد شد.

انتهای پیام/