حجت الاسلام شاهرخی گفت: دشمن برای ایجاد فتنه و آشوب در کشور تلاش می کند و این در حالیست که منافقین در بسیاری از توطئه ها شکست خوردند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد اظهار داشت: نظام سلطه، آمریکا، منافقین و سلطنت طلب ها در اجرای برنامه های خود شکست خوردند و به دنبال این بودند تا مردم با ۲۰ درصد در انتخابات شرکت کنند اما حضور مردم آنها را ناامید کرد.

وی افزود: در سیاست بین المللی در عراق، یمن، سوریه، فلسطین دشمنان شکست خورده و ما در حال انتقال دولت دوازدهم به سیزدهم هستیم و در این برهه به جنگ رسانه روی آوردند و نقشه دارند که مردم را در مقابل نظام و یکدیگر قراردهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: دشمنان در صدد هستند تا دولت سیزدهم به جای کارهای اساسی و حل مسائل رفاهی و معیشتی مردم، وقت خود را صرف اعتراضات کند البته ما منکر بی توجهی طولانی و مقطعی برخی مسئولان نیستیم.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: لرستان ۱۲ میلیارد متر مکعب آب دارد اما این مقدار در اختیار استان نیست و البته ما به شدت از مجاری قانونی پیگیر این موضوع هستیم، آب را به گونه ای بر لرستان بسته اند که از آن طرف برای خوزستان هم مشکل ایجاد کرده اند، پس چرا آب سدها را امروز باز کردید نمی توانستید از قبل این کار را انجام دهید باید ذخایر سدها به گونه ای تقسیم شود که ما شاهد حوادث تلخ این چنینی نباشیم.

وی بیان کرد: هیچ کمیته و شورایی حق افزایش نرخ اجناس را ندارد تا دولت سیزدهم مستقر شود؛ معنا ندارد با چند روز قطعی برق سیمان نایاب شود، انبارها پر از سیمان احتکار شده است.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: مردم ما هوشیار هستند، مطالبه مسالمت آمیز مردمی به گونه ای نباشد که منافقین سو استفاده کنند؛ حفظ امنیت مردم خط قرمز نیروهای نظامی و امنیتی ماست، مردم ما در مقابل متجاوزین به حریم امنیت عمومی لحظه ای درنگ نمی کنند و آماده فداکاری هستند، در این میان دستگاه های مسئول با افرادی که از روی عمد رویداد تلخ به وجود می آورند به شدت برخورد می کنند.

وی ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهارداشت: در روایتی از حضرت امیر(ع) راستگویی، وفای به عهد، عدم فخر فروشی و بخل، صله ارحام، مهربانی به ضعیفان و نیکی به همه، خوش اخلاقی، بردباری، از نشانه های افراد باتقواست.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پیام رهبر انقلاب به حجاج مملو از معنویت، معرفت و بصیرت است، عنوان کرد: زیارت خانه خدا بر روی حجاج بسته است، پیام رهبر انقلاب به حجاج  مملو از معنویت، معرفت و بصیرت بود و جای تجزیه، تحلیل و گفتگو دارد که سخنوران و اهل اندیشه پیرامون این پیام به تفسیر و توضیح بپردازند.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: نماز جمعه حج کسانی است که نمی توانند در حج شرکت کنند و نماز جمعه برای نماز گزاران ثواب یک حج تمتع و عمره دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) فرمودند هنگامی که من را شب معراج به عرش خدا بردند در زیر عرش خدا ۷۰ هزار شهر را دیدم که هر شهری به اندازه یک دنیا بود، دیدم که در آنجا ملائکه مشغول تسبیح خدا بودند و ملائکه در آن ۷۰ هزار شهر می گفتند خدایا افرادی که در نماز جمعه حاضر می شوند را بیامرز.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به عید غدیر افزود: روز عید سعید غدیر عید الله اکبر است که از همه اعیاد بزرگترمی باشد و علت بزرگتر بودن این عید این است که در این روز خداوند یک قاعده و ضابطه عمومی را برای بشریت ابلاغ کرد و آن بحث امامت و ولایت بود به این که حکومت از آن امامان است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: همزمان با دهه ولایت، سه هزار نفر از جوانان برای شرکت در مسابقه حاضر شدند؛ ۲۷ هزار نفر عضو کانون فرهنگی هنری هستند و چهار هزار شجره طیبه صالحین برپاست، نیروی انسانی جوان ما بیدار است و پیشران حرکت ما جوانان مومن هستند که برای حضور در میدان های جهاد و دین آماده می باشند.

انتهای پیام/