ائمه جمعه لرستان تاکید کردند: فشارهای اقتصادی و مشکلات نتیجه بی‌تدبیری برخی مسئولان است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام صمد حافظی امام جمعه چگنی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو اظهار داشت: چهارم مرداد ماه ولادت پیشوای دهم امام هادی(ع)است که فرمودند اگر کسی می خواهد محبوب باشد رابطه خود را با خدا درست کند که در مقابل خدا رابطه وی را با افراد جامعه درست می کند.

وی نماز جمعه را حلقه ای بین مردم و خادمین مردم برشمرد و افزود: پنجم مرداد ماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی می باشد که نماز جمعه نماد وحدت و اتحاد است و وحدت، برابری، حضور و اعتقاد مردم به این امر عبادی و سیاسی دیده می شود.

امام جمعه چگنی بیان کرد: به فرموده امام امت، نماز جمعه سنگر قرارگاه فرهنگی است و امام جمعه سرباز این قرارگاه است، امام جمعه زبان گویای مردم است که در راستای حل مشکلات مردم دغدغه دارند.

حجت الاسلام حافظی با اشاره به عید غدیر گفت: این روز، ابلاغ امامت امیرالمومنین(ع) است و ایمان به وحدانیت و یگانگی ذات ربوبیت به واسطه امیرالمومنین و اولاد ایشان است که همه نور واحد هستند و این عید، عید بزرگی است.

گرانی و فشارهای اقتصادی در سایه بی‌تدبیری مسئولان

حجت الاسلام مراد امیدی امام جمعه شهرستان سلسله اظهار داشت: گرانی‌ها و فشارهای اقتصادی موجود در جامعه که در سایه برجام داخلی افتاده و ناشی از بی‌تدبیری مسئولین است و دشمنان نیز می‌خواستند با این سیاست‌ها مردم را از ولایت جدا کنند که بازهم شکست خوردند.

وی با اشاره به برگزاری اولین نماز جمعه در پنجم مرداد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نماز جمعه در کشور اسلامی ما دستاوردهای خاص خود را برای نظام و مردم‌ دارد.

حجت الاسلام امیدی بیان کرد: ولایت‌پذیری و مشارکت مؤمنین در نماز جمعه به معنای تجدید بیعت هفتگی با ولی عصر(عج) است.

امام جمعه شهرستان سلسله شرکت مردم در رزمایشات کمک‌های مومنانه را از دیگر برکات نماز جمعه دانست و افزود: این مراسم عبادی سیاسی به مسئولین متولی در شهرستان از جمله فرماندار، بخشدار، مدیران ادارات کمک می‌کند تا با افکار متنوع و خوب آشنا شده و از مشکلاتی که وجود دارد عبور کنند.

امیدی با اشاره به مناسبت های پیش رو افزود: هر یک از امامان بزرگوار یک هدف و مسئولیت خاص در جامعه داشتند، همانگونه که امام هادی(ع) برای هدایت و هدایتگری آمدند و رسالتی را بر عهده داشتند.

وی به عید سعید غدیر اشاره کرد و گفت: امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در مراسم غدیر خم مشروعیت خود را به دست آوردند و این روز یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است.

انتهای پیام/