رازانی با بیان اینکه ۱۸ شهرک صنعتی در لرستان قابلیت استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی را دارد، گفت: شهرک صنعتی نورآباد آماده استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی است.

بختیار رازانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که از این تعداد ۱۸ شهرک و ناحیه قابلیت استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی را دارند و در این شهرک ها زیر ساخت های لازم فراهم شده است.

وی افزود: شهرک صنعتی نورآباد در سال ۸۴ مصوبه راه اندازی را اخذ کرد ولی بنا به دلایلی احداث نشده که با پیگیری های لازم این شهرک در وسعت ۱۰۰ هکتار احداث و راه اندازی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر زیر ساخت های لازم از جمله آب و برق انجام شده و گازرسانی به این مجموعه نیز در دست اقدام است که هم اکنون این شهرک آماده استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی است.

رازانی خاطرنشان کرد: برای راه اندازی این شهرک بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده و متقاضیان می توانند برای ایجاد واحدهای تولیدی مراجعه کنند البته این شهرک به دلیل شرایط موجود قابلیت توسعه را نیز دارد.

وی با اشاره به ناحیه صنعتی چمن سلطان الیگودرز گفت: این ناحیه صنعتی نیز دارای برق و گاز بوده و حفر چاه برای آب این منطقه در دستور کار قرار دارد که از نیمه دوم امسال می تواند پذیرای متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با اشاره به اینکه استقرار واحدهای تولیدی در شهرک ها می تواند در ایجاد اشتغال موثر باشد خاطرنشان کرد: ۹۶ درصد واحدهای صنعتی استان متوسط و کوچک بوده و با توجه به اینکه در کل واحدهای صنعتی استان ۲۴ هزار نفر اشتغال وجود دارد، هفت هزار نفر در شهرک ها مشغول به کار هستند.

انتهای پیام/