ابراهیمی گفت:‍ امنیت شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خط قرمز پلیس فتا می باشد که در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری در فضای مجازی پلیس فتا مقتدرانه وارد عمل خواهد شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی اظهارذ داشت: اشخاصی با دسترسی به تصاویر خصوصی شهروندان بروجردی به خصوص دختران و پسران جوان و انتشار آنها در پیج اینستاگرامی با ۹۴۰ دنبال کننده موجب تشویش اذهان عمومی علیه قربانیان خود با نشر اکاذیب می شدند.

وی افزود: با بررسی محتوای منتشر شده توسط متهم و همچنین اظهارات شکات سرنخ های اولیه جهت پیگیری پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا بروجرد به دست آمد که با تشکیل تیمی از کارشناسان پلیس فتا بروجرد و همکاری کارشناسان فتا استان یکی از متهمان شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شده و ضمن اعتراف به معرفی همدستان خود پرداخت.

رئیس پلیس فتا استان لرستان تصریح کرد: در یک عملیات دو نفر دیگر از همدستان متهم دستگیر و به جرم خود معترف شدند، زمانی متهمین به پیج های قربانیان خود دسترسی پیدا می کردند تصاویر ارسال شده توسط مخاطبین در چت های خصوصی را کپی نموده و در پیج مجرمانه خود با استفاده از الفاظ و صفات غیر مرتبط باز نشر کرده و از این طریق اقدامات مجرمانه خود را پیش می بردند.

وی ضمن اعلام هشدار به مجرمان سایبری در خصوص امنیت شهروندان گفت: امنیت شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خط قرمز پلیس فتا می باشد که در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری در فضای مجازی پلیس فتا مقتدرانه وارد عمل خواهد شد تا این فضا را برای مجرمین ناامن کند و مجرمان سایبری اطمینان داشته باشند هیچ گونه مصونیتی در این حوزه نخواهند داشت.

ابراهیمی از شهروندان در خواست کرد نسبت به انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی در فضای مجازی حساسیت بیشتری داشته باشند تا در دام مجرمین سایبری گرفتار نشوند و در صورت رویت هرگونه موارد مجرمانه مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت گزارشات مردمی به کارشناسان ما گزارش دهند.