نماینده مردم زابل در مجلس گفت: باید با عوامل و مقصران مشکلات پیش آمده در استان خوزستان برخورد جدی شود چرا که کوتاهی‌ها و قصور آنها باعث ایجاد مشکل برای مردم و ایجاد هزینه برای نظام شده است.

به گزارش سفیرافلاک، حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای استان خوزستان در حوزه آب، گفت: متأسفانه اینجور مسائل توسط مسئولان پیش‌بینی و پیشگیری نمی‌شود و عدم پیشگیری‌ها باعث می شود ما چند برابر هزینه پیش‌بینی و پیشگیری در حوزه جبران خسارات پرداخت کنیم.

وی افزود:‌ مشکل آب خوزستان موضوع امروز و دیروز نیست بلکه از سال‌های قبل مطرح بود و قابل پیش‌بینی بوده است و اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز مشکل پیش‌بینی نشده است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل آب خوزستان را نمی‌توان به گردن عناصر خارجی انداخت چرا که برخی عناصر داخلی و بعضی از مسئولان مسبب و مقصر در این موضوع هستند و باید با آنها برخورد شود.

دهمرده خاطرنشان کرد: مشکل دیگر اینجا است که متأسفانه در کشور با مسببان و مقصران اینگونه مشکلات برخوردی نمی‌شود که اگر این کار انجام شود برای مدیران بعدی نیز درس عبرت خواهد شد تا ادامه مسیر اشتباه این مدیران را نروند.

وی افزود: همانطور که گفتم متأسفانه برخوردی با مقصران اینگونه مشکلات نمی‌شود و باعث می‌شود تا همه هزینه‌‌ها را نظام پرداخت کند؛ از یکسو اعتراضات مردمی را شاهد باشیم و از سوی دیگر موج‌سواری بیگانگان در مشکل پیش آمده در داخل کشور را داشته باشیم.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل کم‌آبی منحصر به استان خوزستان نیست و ما در استان سیستان و بلوچستان و منطقه زابل هم شاهد بی‌تدبیری‌ها در این حوزه هستیم که خشکسالی و بی‌آبی موجب مهاجرت مردم می‌شود که تبعات امنیتی دارد و باز هم چالش و مشکل آن برای نظام است و موجبات سواستفاده دشمنان از این موضوع را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس