خادمی گفت: سهم استان در دو حوضه آبریز کارون و کرخه مطالبه اصلی مردم لرستان است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه شورای عالی راهبری توسعه لرستان که سند آب لرستان و اساسنامه شورای عالی راهبری مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت، اظهار داشت: باید گفت چگونه نیاز آبی استان احصاء می شود و یا کدام سد نیاز بیشتری به تخصیص دارد و یا ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب سد سیمره چه می شود و … که بر این اساس نیاز به تکرار کار کارشناسی مجدد نیست چرا که مشکلات هم مشخص شده و بخشی از آنها حل شده و سند باید تصدیق و تایید شود.

وی با اشاره به کارهای انجام شده و اخذ تخصیص برای ۱۴ سد در سال گذشته، افزود: سد تاج امیر با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تخصیص آب نداشت که تخصیص آن اکنون اخذ شده و یا تخصیص سد آبسرده نیز عملی شده ولی باز هم جای پیگیری دارد.

استاندار لرستان بر ضرورت بازنگری در سهم استان لرستان در دو حوضه آبریز کارون و کرخه تاکید کرد و گفت: این موضوع به عنوان اولویت اول و خواسته اصلی استان لرستان در دولت جدید مطرح شود که در سفر اخیر رئیس اسبق قوه قضائیه به لرستان پیگیری این موضوع توسط وی مورد تاکید قرار گرفته است.

خادمی به اخذ تخصیص برای سدهای در دست احداث پرداخت و تصریح کرد: ضرورت دارد عملیات اجرایی سدهای مورد نظر آغاز شود و به عنوان مثال سد معشوره در مرحله اجرا و اعتبار قرار دارد و هر چه زودتر باید اقدامات لازم در این زمینه انجام پذیرد.

انتهای پیام/