نایب رئیس مجلس گفت: اگر امکانات کشور عادلانه توزیع می‌شد و به طور شایسته به فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه می‌شد امروز خوزستان دچار مشکلات نبود.

به گزارش سفیرافلاک، علی نیکزاد در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی (چهارشنبه ۶ مرداد) ضمن تبریک عید غدیر گفت: به تعبیر رهبر حکیم انقلاب اسلامی مسأله غدیر متعلق به همه مسلمان‌ها است، چون به معنای حاکمیت عدل، حاکمیت فضیلت و حاکمیت ولایت الله است.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: گرامیداشت ایام‌الله فرصت‌هایی هستند برای بازخوانی اهداف و آرمان‌های اسلامی غدیر نشانه اهمیت ولایت در حکمرانی اسلامی است. انقلاب اسلامی و نعمت ولایت فقیه ثمره تفکر غدیر در ایران اسلامی است و امروز می‌بینیم این فرهنگ مترقی توانسته است موجبات رشد و اعتلای امت اسلام را فراهم کند.

وی افزود: میراث غدیر و فرهنگ علوی باید سرلوحه توجه و تمرکز کارگزاران نظام مقدس اسلامی در همه سطوح قرار گیرد. گرامیداشت واقعه غدیر عبارت است از بسط و گسترش عدالت در جامعه اسلامی و اگر در سال‌های گذشته به همین درس کلیدی از مکتب حضرت علی (ع) توجه جدی می‌شد بسیاری از مشکلات که امروز در کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم نبود.

نیکزاد افزود: اگر امکانات کشور عادلانه توزیع می‌شد و سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های مختلف به صورت متوازن اتفاق می‌افتاد و به طور شایسته به فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی توجه می‌شد امروز خوزستان عزیز و ولایتمدار دچار مشکلات نبود.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی از سال گذشته و پیش از اینکه مشکل آب در خوزستان بحرانی شود به موضوع ورود داشت و در نخستین روزهای فعالیت مجلس عده‌ای از نمایندگان محترم به غیزانیه سفر کردند و در جلساتی که در مجلس برگزار کردیم تذکرات لازم را به مسؤولین مربوطه دادند.

وی خاطرنشان کرد: در حیطه قانون‌گذاری نیز در اصلاحاتی که در مجلس و در بودجه انجام شد اعتبارات خوزستان از ۲ هزار میلیارد تومان به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافت، ۱۷۵۰ میلیارد تومان به فاضلاب اهواز اختصاص یافت،‌ به وزارت نفت تکلیف شد تا حداقل هزار میلیارد تومان برای حل مشکلات خوزستان هزینه کند.

نیکزاد ادامه داد: هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان برای راه‌های روستایی،‌آب و فاضلاب و احداث شبکه آبی اختصاص داده شد و اعتبارات رفع مشکلات آب و فاضلاب خوزستان ۴۰ میلیون یورو افزایش یافت و در تبصره ۳ بودجه سال ۱۴۰۰ مجوز استفاده از فاینانس خارجی برای حل این مشکل داده شد. اما متأسفانه در اثر بی‌توجهی به این موضوع دچار مشکلات شدیم.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: خوزستان همان خوزستان ۸ سال دفاع مقدس است که حماسه آفریدند و با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد همان خوزستانی که در تشییع پیکر عزیزمان حاج‌قاسم سلیمانی حماسه آفریدند همان خوزستانی است که همیشه پای کار انقلاب بوده است لذا الان نوبت مسؤولان است که کم‌کاری‌های گذشته را جبران کنند.

وی افزود: از این مشکلات در سایر استان‌ها هم وجود دارد نمایندگان محترم مجلس در نطق‌ها، تذکرات و جلسات حضور دائماً‌ روی این موارد تأکید دارند و اگر این آسیب‌شناسی‌ها قبل از اینکه بحرانی شود توسط مردان پیگیری می‌شد مشکلات مردم به طور محسوس کاهش می‌یافت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس