کشکولی گفت: روند واکسیناسیون در استان مطلوب است و تاکنون ۲۷۲ هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است.

به گزارش سفیر افلاک حمید کشکولی در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: کشور در پیک پنجم کرونا قرار گرفته و همه استانها درگیر ویروس جهش یافته موسوم به دلتا هستند که در لرستان ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز و فقط شهرستان رومشکان در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد که توصیه می شود از برگزاری هرگونه مراسم منجر به تجمع خودداری شده و مردم از ماسک به عنوان مهمترین ابزار پیشگیری استفاده کنند.

وی با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در استان، افزود: تاکنون در لرستان حدود ۲۷۲ هزار مورد واکسیناسیون انجام شده و روند واکسیناسیون گروه‌های سنی هدف به صورت قابل قبولی در حال انجام است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت های کرونایی و از طرفی لزوم رعایت الگوی مصرف برق، ساعت کاری ادارات استان از اول هفته جاری تا پایان مرداد ماه از ساعت هفت صبح تا ۱۳ خواهد بود و تمامی دستگاههای اجرایی باید سیستم‌های برقی خود را در پایان ساعت اداری خاموش کنند.

کشکولی تصریح کرد: همه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا موظف هستند دستورالعمل های ستاد را به خوبی اجرا کرده و در صورت بروز هرگونه تخلف، برخورد مطابق با قانون صورت پذیرفته و جرائم مد نظر اعمال شود.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان و قرارگرفتن در معبر جنوب به شمال کشور، در شرایط کنونی که لرستان در وضعیت قرمز قرار دارد پلیس راه لرستان نسبت به اجرای قوانین تردد مطابق با دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا اقدام و از ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهرها جلوگیری کند.

انتهای پیام/