حجت‌الاسلام سرلک گفت: در اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا در الیگودرز ضعیف عمل کرده ایم.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام مهدی سرلک عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا الیگودرز، اظهار داشت: درزمینهٔ کرونا به جای برخورد، پیشگیری را توصیه می‌کنیم، بایستی مردم را نسبت به خطرات این بیماری بیش از گذشته آگاه کرد.

وی افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای معضلی برای مردم خصوصاً کسب جز هستند، در طول ایام کرونا حتی یک روز هم تعطیل نشده‌اند، آن‌ها را یک هفته تعطیل کنید.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: در اجرای دستورالعمل‌ها ضعیف هستیم که این باعث هدر رفتن زحمات می‌شود، نیروی انتظامی شهرستان الیگودرز با توجه به وسعت و جمعیت آن باید ارتقا پیدا کند.

وی تصریح کرد: اگر ۳۰ هزار نفر جمعیت عشایر الیگودرز محاسبه شود، این شهرستان می‌تواند شهرستان ویژه لقب بگیرد.

سرلک گفت: برنامه‌های عزاداری ماه محرم با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود، امسال محرمی متفاوت از سال‌های گذشته خواهیم داشت، آموزش‌وپرورش شهرستان با هیئت‌های عزاداری همکاری کنند.

فعال شدن تیم‌های نظارتی برای نظارت بر اماکن مختلف

ماشاءالله نعمتی فرماندار الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: الیگودرز در وضعیت بسیار حاد بیماری کرونا قرار دارد، بیمارستان‌ها پاسخگویی حجم بیماران در صورت عدم رعایت و شیوع این بیماری نخواهند بود.

وی افزود: متأسفانه عادی انگاری شده است مردم باید بیش از گذشته خطر را احساس کنند، زائران از مراجعه به بخش ذلقی برای زیارت امامزاده محمد بن حسن(ع) با توجه به گسترش بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی خودداری کنند.

فرماندار الیگودرز با اشاره به‌ضرورت مسدود کردن ورودی آبشار آب سفید، عنوان کرد: تیم‌های نظارتی برای نظارت بر اماکن مختلف خدمات رسان و بازار فعال‌شده‌اند و با فروشگاه متخلفی که هنگام بازرسی با عوامل بازرسی درگیر شده‌اند به‌شدت برخورد قانونی خواهد شد.

امیر هوشنگ فتحی رئیس دادگستری الیگودرز نیز در این جلسه اظهار داشت: باید آسیب‌شناسی و تولید محتوا را در خصوص این بیماری بیش از گذشته جدی بگیریم، با افرادی که با ضابطین و بازرسین هنگام مأموریت درگیری شوند، به‌شدت برخورد خواهیم کرد.

پلاک‌های غیربومی جریمه می‌شوند

رمضانی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی الیگودرز اظهار داشت: محدودیت‌های کرونایی در راستای تردد همچنان پابرجاست و پلاک‌های غیربومی جریمه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه ترددهای شبانه جریمه می‌شوند، افزود: ۴۵ درصدی بستری‌های بیماری کرونا خانوادگی است.

۲۰۹۶۰ الیگودرزی واکسن کرونا تزریق کردند

عبدالله ملاطاهری در این جلسه با اشاره به اینکه ۱۱ هزار نفر در الیگودرز تابه‌حال به کرونا مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: تست ۷۰ درصد مبتلایان مثبت بوده، این در حالیست که در هفته‌های قبل ۲۰ درصد بود، چهار مورد از فوتی‌های اخیر نیز مادر و پسر بودند.

وی افزود: سه نفر از مبتلایان بستری زیر ۱۸ سال هستند که یک نفر از آن‌ها در آی سی یو بستری است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان الیگودرز عنوان کرد: ۲۵ درصد بستری‌ها، الیگودرزی‌های ساکن در دیگر شهرهای کشور هستند که برای بستری شدن به دلیل کمبود تخت در شهرهای دیگر به بیمارستان این شهرستان مراجعه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۹۶۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، مراکز تجمعی واکسیناسیون در خیابان ساحلی سالن ورزشی ۹ دی سپاه شهرستان آماده تزریق واکسن هستند.

انتهای پیام/