خادمی گفت: نظارت‌ها برای جلوگیری از خروج مرغ از استان لرستان تشدید شود.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر ضرورت نظارت بر توزیع و کنترل قیمت گوشت مرغ در بازار اظهار داشت: در حال حاضر به دلایل مختلف از زنجیره اول یعنی توزیع نهاده های دامی، وضعیت جوجه ریزی، کیفیت جوجه، شرایط آب و هوایی، فصل گرما و همه این عوامل با هم باعث شده که در کل کشور کمبود مرغ داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در استان لرستان از نظر تولید وضع بهتری نسبت به کشور وجود دارد، افزود: در استان لرستان روزانه ۱۹۰ تن مرغ تولید می شود و این در حالیست که مصرف روزانه استان ۱۴۰ تن می باشد اما به دلیل آنکه در استانهای همجوار و تهران کنترل قیمت نداریم بخشی از این مرغ ممکن است از استان خارج شود و در راستای جلوگیری از خروج مرغ از استان و نظارت بیشتر بر مرغداری‌ها و کشتارگاه‌ها تاکید می شود.

استاندار لرستان با اشاره به طراحی سامانه توزیع و کنترل مرغ گفت: این سامانه به این صورت که اگر مرغی در استان کشتار شود در داخل استان به مصرف برسد و از مردم درخواست می شود در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند که تاکنون قیمت مرغ را طبق نرخ مصوب ۲۵ هزار تومان در استان لرستان عرضه شده البته با این وجود در زمینه مرغ کمبودهایی نیز در استان وجود دارد.

خادمی خاطرنشان کرد: مرغ از جمله کالاهایی است که به طور شراکتی تهیه می‌شود و برای تولید آن از ارز عمومی استفاده می شود و وظیفه دولت است که بازار را تنظیم کند و با استفاده از ابزارهای قضایی، نظامی و بازرسی جنس مذکور را با قیمت مناسب به دست همه مردم برساند.

وی عنوان کرد: با توجه به بحث خشکسالی و اینکه عشایر و دامداران در این ایام بخشی از دام زنده خود را در معرض فروش گذاشته اند، لازم است دولت در این زمینه وارد عمل شده و دام زنده را خریداری کند و در این جلسه مقرر شد که با تعیین کمیته ای نرخ مصوب برای خرید دام زنده مشخص شود.

انتهای پیام/