خادمی گفت: روند ابتلا به بیماری کرونا در لرستان بسیار تند است و اگر رعایت نکنیم با مشکلات و محدودیت های جدی مواجه خواهیم شد.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به عادی انگاری این بیماری، رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان بسیار کم و به زیر ۳۰ درصد رسیده به طوری که همه اعضای ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار نگرانی کرده که در صورت ادامه این روند در هفته‌های آتی متاسفانه شاهد مرگ های بیشتری باشیم و مشکلات زیادی برای سیستم بیمارستانی و بخش درمان ایجاد خواهد شد.

وی افزود: از امروز سه شنبه به مدت ۳ روز نسبت به ارزیابی و تاکید بر رعایت پروتکل ها در همه اماکن خاص مانند پاساژها، دفاتر خدمات و پیشخوان دولت، مراکز پلیس+۱۰، باشگاه های ورزشی، رستوران ها، هتل ها و مراکز اقامتی، تالار ها و سایر جاهای پر خطری که وجود دارد به شدت نظارت می شود و اگر به این نتیجه برسیم که در این اماکن نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری نمی‌کنند، احتمالا از روز شنبه تعطیلی کامل در دستور کار قرار می گیرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: اگر طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا تعطیلی عمومی در مناطق قرمز اعلام شود ما تابع تصمیمات کشور هستیم و اگر این کمیته استانی که قرار است چند روز اجرای پروتکل ها را بررسی کند به این جمع‌بندی برسد که با روش‌های عادی پروتکل ها رعایت نمی شوند ما مستقل از این، خودمان به سمت تعطیلی خواهیم رفت.

خادمی با اشاره به وضعیت بیمارستانها گفت: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان به شدت در حال افزایش است، همچنین تعداد فوتی ها به روزی چهار تا پنج نفر در روز رسیده و آمار بستری ها هم خیلی بالاست که خوشبختانه هنوز تخت خالی وجود دارد اما اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند در چند روز آینده با مشکل تخت مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: روند ابتلا به بیماری روند بسیار تندی است و اگر رعایت پروتکل ها مد نظر نباشد با مشکلات و محدودیت های جدی مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/