حسنی مقدم گفت: توسعه اشتغال و درآمدزایی روستائیان از اهداف تفاهم نامه بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی است.

به گزارش سفیرافلاک، اسفندیار حسنی مقدم اظهار داشت: با هدف محرومیت زدایی و خدمت به جامعه روستایی و عشایری و بهره برداران بخش کشاورزی، تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان و بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان منعقد شد.

وی افزود: این تفاهم‌نامه با چهار محور کلی شامل آموزش ترویجی، پژوهشی و مطالعاتی، اجرای پروژه‌های عمرانی و زیرساخت های عمرانی، ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری و ارائه خدمات منعقد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به اجرایی نمودن منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی، تصریح کرد: استفاده از توان بسیج سازندگی در اجرای فعالیت های آموزشی، ترویجی، جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی، تثبیت شغل، توسعه اشتغال و درآمدزایی روستائیان و همچنین استفاده بهینه از منابع، ظرفیتها و انتظارات طرفین در توسعه بخش کشاورزی از دیگر اهداف این تفاهم نامه می باشند.

حسنی مقدم خاطرنشان کرد: فراهم نمودن زمینه مناسب جهت حضور داوطلبانه مردم به ویژه جوانان روستایی برای مشارکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه محرومیت‌زدایی در حوزه وظایف دو طرف است.

وی بیان کرد: باید از کشاورزی سنتی عبور کرده و در جهت تحقق کشاورزی صنعتی و مدرن گام برداریم که در این راستا هدف سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان و سازمان بسیج سازندگی، ارتقاء امنیت غذایی کشور در عرصه ملی و بین المللی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: یکی از راهبردهای سازمان جهاد کشاورزی لرستان و زیر مجموعه های آن تعامل مثبت، سازنده و همراهی با بسیج سازندگی جهت تحقق امنیت غذایی است و در این راستا از توان نیروی انسانی، توان لجستیکی و اعتباری بسیج سازندگی استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/