امیری گفت: دشمن برای خدشه واردکردن به استقبال پرشور سران و مقامات کشورهای مختلف از مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نیاز به شانتاز تبلیغاتی داشتند تا این رویداد عظیم را تحت‌الشعاع قرار دهند، لذا در یک جنگ رسانه‌ای قوی، موضوع حمله به کشتی‌ها را مطرح کردند.

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، پیرامون حوادث خلیج‌فارس و دریای عمان، اظهار داشت: حوادث امنیتی خلیج‌فارس را از دو منظر نگاه می‌کنیم، دشمنان برای خدشه واردکردن به استقبال پرشور سران و مقامات کشورهای مختلف از مراسم تحلیف ریاست جمهوری، نیاز به شانتاز تبلیغاتی داشتند تا این رویداد عظیم را تحت‌الشعاع قرار دهند، لذا در یک جنگ رسانه‌ای قوی، موضوع حمله به کشتی‌ها را مطرح کردند.

وی افزود: هم‌زمان با ایجاد موج رسانه‌های مزدور و در اختیار نظام سلطه و صهیونیسم جهانی روی این اتفاق به‌نوعی موهوم، تبلیغات وسیعی انجام دادند و از کارشناسان خودساخته و اجیرشده استفاده کردند تا جو عمومی دنیا را متشنج کنند و این رویداد بزرگ و حماسه ملت ایران را در انتخاب رئیس‌جمهور انقلابی و مردمی تحت‌الشعاع قرار بدهند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: درنتیجه این‌ها با این حرکتشان مقداری جو را ملتهب کرده و آب را گل‌آلود کردند؛ در ادامه با موضع‌گیری قاطع و به‌موقع وزارت امور خارجه و فرماندهان نیروهای مسلح خیلی سریع نقشه مزورانه آنان نقش بر آب شد.

وی تصریح کرد: درنتیجه برای کش دادن به این موضوع و تحت‌الشعاع قرار دادن رویداد بزرگ تحلیف و تنفیذ ریاست جمهوری در ایران، حمله الکترونیکی به چهار کشتی تجاری و بابیان خارج شدن فرمان از دست سکاندار و کاپیتان و ناخدای کشتی، یک دزدی دریایی موهوم و دروغین را مطرح کردند که جای سؤال و ابهامات فراوانی دارد.

امیری خاطرنشان کرد: آیا کسی این دزدان راندید؟ چگونه وارد کشتی و خارج شدند؟ آیا کسی آن‌ها را ندید؟ بااین‌همه ادعای پوچ ناوهای دشمن اعم از آمریکا و کشورهای غربی و کشورهای وابسته و شش کشور حوزه خلیج‌فارس، آیا موفق نشدند دزدان دریایی را شناسایی کنند؟

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به ابعاد جنگ رسانه‌ای دشمن بیان کرد: در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری، رهبر معظم انقلاب، به همین موضوع اشاره داشتند که جنگ روانی و رسانه‌ای دشمن بیداد می‌کند امروز دشمن وارد جنگ فیزیکی نمی‌شود جنگ ترکیبی، ادراکی، رسانه‌ای را انجام می‌دهد که اجازه ندهد ملت این حلاوت حاصل از تفکر مردمی سالاری دینی در انتخابات را بچشند.

وی تأکید کرد: در ابعاد دیگر اگر این قضیه درست باشد و کشتی‌های اسرائیل غاصب در خلیج‌فارس و دریای عمان موردحمله قرارگرفته باشند این کار درستی است چون کشتی‌های ما که به ملت مظلوم و تحریم شده سوریه آذوقه و سوخت می‌رسانند در دریای مدیترانه، لاذقیه و … موردحمله دشمن صهیونیست قرار می‌گیرند اگر قرار بر این است در دریای مدیترانه که حوزه نفوذ اسراییل غاصب است کشتی‌های ما امنیت نداشته باشند بنابراین در نقطه مقابل در خلیج‌فارس و دریای عمان که حوزه استحفاظی ایران است، صهیونیست هم امنیت نخواهد داشت.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا یادآور شد: چشم در مقابل چشم، گوش در مقابل گوش، کشتی در مقابل کشتی، پهپاد در مقابل پهپاد، موشک در مقابل موشک، این موارد در دنیای امروز اثبات‌شده است؛ دشمن صهیونیست بیش از ده حمله به کشتی‌های ما انجام داد یکی از مدعیان دروغین حقوق بشر هیچ موضع‌گیری نکردند و دشمن صهیونیستی را محکوم نکردند و خود را به نفهمی زدند و امروز به‌دروغ وانمود می‌کنند جمهوری اسلامی آب‌های بین‌المللی را ناامن می‌کند، آیا اسراییل آب‌های بین‌المللی را ناامن نمی‌کند؟ مدعیان دروغین حقوق بشر چشم نداشتند دشمن صهیونیست را محکوم کنند.

امیری گفت: هیچگونه ادله و استدلالی، دال بر اینکه جمهوری اسلامی مسبب این اقدام باشد وجود ندارد، دشمنان به دنبال درست کردن شانتاژ تبلیغاتی بودند تا با یک بهانه بر جمهوری اسلامی، برای مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری و همچنین مذاکرات برجام یک برگ برنده داشته باشد؛ البته ایران در بعد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوب عمل کرد، فرماندهان نیروی هوایی و زمینی ارتش و سپاه اعلام کردند دشمن حرکت کند حرکتش می‌دهیم و قطعاً جواب یک موشک بیست موشک خواهد بود.

وی بیان کرد: مهمتر اینکه محور مقاومت در لبنان نشان داد اگر بنابراین باشد دشمن دست به تحرکی بزند محور مقاومت یکپارچه است، با بمباران جنوب لبنان به نظر خودشان اوضاع را ملتهب کردند اما حزب‌الله لبنان با حملات هوایی به سمت اسراییل، نشان داد که ما می‌توانیم و صریحاً مسئولیت حمله را به عهده گرفت.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا اظهار داشت: صهیونیست در جنگ ۱۱ روزه تاب مقاومت در مقابل دو جنبش مردمی حواس و جهاد اسلامی را نداشت، در مقابل حزب‌الله توان مقابله ندارد آنگاه در مقابل کشور بزرگ، قدرتمند و سلحشور با نیروهای نظامی قدرتمند ایران رجز می‌خواند.

وی گفت: هر زمان این‌ها به دنبال شانتاژ تبلیغاتی و اعمال قدرت هستند و می‌خواهند با برهم زدن توزان قدرت، امتیاز گیری کنند، خیلی سریع جمهوری اسلامی وارد عمل می‌شود و آن‌قدر قدرتمندانه برخورد می‌کند که دشمنان بلافاصله سر جای خود می‌نشینند.

امیری عنوان کرد: دشمن جز زبان زور نمی‌فهمد هرزمانی از موضع قدرت وارد شدیم عقب‌نشینی کردند و آنگاه‌که ضعفی نشان دادیم جلو آمدند، در این جنگ روانی و رسانه‌ای وزارت خارجه بهنگام موضع گرفت در شورای امنیت هم دفاع کردیم و هیچ ادله‌ای، دل بر دخالت ایران در این موضوع وجود ندارد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: موضع‌گیری دبیر کل سازمان ملل، کُری خوانی‌ها و رجزخوانی دشمن صهیونیست را جواب داد که جو را ملتهب نکنید و ادامه ندهید؛ دشمن می‌خواست با این عملیات اقتدار جهانی ایران در مراسم تحلیف و تنفیذ ریاست جمهوری را کمرنگ کند و برگ برنده‌ای برای گفتگوهای آتی برجم داشته باشد و هم می‌خواست حزب‌الله لبنان را امتحان کند و به دنیا بگوید محور مقاومت ضعیف شده است.

وی خاطرنشان کرد: دیگر گروه‌های مقاومت ازجمله حماس و جهاد اسلامی در غزه، حشد الشعبی عراق، انصار الله یمن، از حزب‌الله لبنان بابت این جواب برق‌آسا صریح و حجیم تشکر کردند و اینجا بود که کیاست جمهوری اسلامی ایران، خود را نشان داد.

امیری بیان کرد: جمهوری اسلامی در مراسم تحلیف، نمایندگان مقاومت را در صف اول قرار داده و نمایندگان اتحادیه اروپا در صف دوم و سوم بودند، این حرکت نشان از این موضوع دارد که حمایت از محور مقاومت اولویت جمهوری اسلامی است و از موضع قدرت در برابر دشمنان قرار دارد ازاین‌رو اجازه سنگ‌پرانی، جنگ روانی و رسانه‌ای و تجاوز بی‌شرمانه دشمن را نمی‌دهد بلکه باقدرت بیشتر پاسخگو خواهد بود.

انتهای پیام/