سردار علیشاهی گفت: 2500 بسته معیشتی در سال جاری بین نیازمندان مناطق محروم استان لرستان توزیع شده است.

سردار عباس علیشاهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با توجه به خدمات رسانی در مناطق محروم و دهستان ها تلاش کرده تا با همکاری خیران بتوان در بخش های مختلف به مردم این مناطق خدمات رسانی کرد.

وی افزود: در راستای رفع مشکلات کم آبی در برخی از این مناطق شش پروژه آبرسانی تکمیل و تحویل داده شده و شش پروژه آبرسانی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد که تا فصل پاییز تحویل داده می شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان با اشاره به پروژه های عمرانی گفت: از ابتدای سال تاکنون شش خانه محروم در استان بازسازی شده، افتتاح یک مدرسه و سه منبع آب در الیگودرز، آغاز عملیات اجرایی ساخت پنج خانه عالم، ساخت یک مسجد در شیخان الیگودرز، ساخت دو مدرسه در مناطق محروم الشتر و تحویل این مدارس تا پایان مهر از فعالیت های عمرانی در این مناطق می باشد.

سردار علیشاهی با بیان اینکه در ۱۰ روستا امکانات ورزشی در اختیار اهالی قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: با همکاری ورزش و جوانان در ۱۰ روستا و دهستان امکانات ورزشی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان تهیه و در اختیار دوست داران ورزش قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: با همکاری اداره راه نیز تلاش شده تا با توجه به وضعیت نامناسب جاده ای در شول آباد، یک جاده روستایی مناسب احداث شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان با اشاره به ایجاد اشتغال در مناطق محروم عنوان کرد: در هشت نقطه پلدختر حوضچه های ماهی در مرحله افتتاح هستند که با راه اندازی آنها زمینه اشتغال برای ۲۴ نفر افراد جویای کار فراهم می شود.

سردار علیشاهی با اشاره به ارائه تسهیلات برای اشتغال پایدار بیان کرد: با همکاری بنیاد برکت در منطقه تخت چان، به ۲۰۰ نفر از اهالی این منطقه تسهیلات دامداری پرداخت می شود که به هر نفر ۱۰۰ میلیون اعطا می شود و هدف از این برنامه ایجاد اشتغال پایدار است.

وی با اشاره به کمک های مومنانه و کمک به نیازمندان مناطق محروم استان یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون دو هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی با همکاری هیات رزمندگان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان در بین نیازمندان توزیع شده است.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان افزود: در ایام رمضان ۳۰ هزار پرس و در ایام دهه ولایت ۱۷ هزار پرس غذای گرم در بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/