زرینجویی گفت: بعد از دفاع مقدس، در این برهه از زمان، مدافعان حرم عاشورایی ترین جوانان هستند که از حرمین در عراق و سوریه دفاع کردند و در برابر دشمن ایستادند و جانانه جنگیدند.

محمود زرینجویی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به ۱۸ مرداد روز شهدای مدافع حرم اظهار داشت: ترویج روحیه جهادی و ایثار در بین نسل جوان ضروری است و شهدای مدافع حرم از رویش های انقلاب هستند که در دفاع از اسلام و حرمین تا پای جان ایستادند.

وی افزود: بعد از دفاع مقدس، در این برهه از زمان، مدافعان حرم عاشورایی ترین جوانان هستند که از حرمین در عراق و سوریه دفاع کردند و در برابر دشمن ایستادند و جانانه جنگیدند.

مدیر کل بنیاد شهید لرستان تصریح کرد: اگر مدافعان حرم در آن سوی مرزها در برابر دشمن نمی ایستادند، این جنگ به داخل کشور کشیده می شد و امروز امنیت منطقه مرهون خون شهدایی است که برای دفاع از حرمین، اسلام، انقلاب و وطن جان خود را تقدیم کردند.

زرینجویی عنوان کرد: شهدای مدافع حرم در وصایای خود بر خواندن نماز اول وقت، حفظ اسلام، دفاع و پشتیبانی از ولایت تاکید بسیار ویژه ای داشتند و شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مدافع حرم با نثار جان نشان دادند برای ایجاد امنیت و دفاع از اسلام و وطن جانفشانی می کنند.

وی با اشاره به شش شهید مدافع حرم استان لرستان گفت: استان لرستان ۶۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران نموده و طی این سالها از خطه لرستان شش شهید به عنوان شهدای مدافع حرم جان خود را تقدیم کردند که شهید رضا رستمی مقدم، شهید ماشااله شمسه، شهید قدرت عبدیانی، شهید سید مصطفی موسوی، شهید محرم ترک شهدای مدافع حرم استان هستند.

مدیر کل بنیاد شهید لرستان خاطر نشان کرد: شهید محرم ترک و سید مصطفی موسوی اصالتا لرستانی بوده اما مزار مطهرشان در تهران است.

انتهای پیام/