حجت‌الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه محرم نماد فداکاری و ایثار است، گفت: رهبر معظم انقلاب همدلی، احسان و کمک‌های مؤمنانه را به‌خوبی ترسیم کردند.

به گزارش سفیرافلاک، دومین نشست هیئت امناء و هیات‌مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورایی استان لرستان با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورایی کشور و جمعی دیگر از مسئولان استانی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی با تسلیت فرارسیدن ایام محرم، در این مراسم اظهار داشت: محرم نماد فداکاری و ایثار است و آغاز این نشست را عزمی برای ایثار، فداکاری و خدمت به مردم لرستان می‌دانم و باوجود شیوع ویروس منحوس کرونا و تحریم‌های ظالمانه دشمنان، ظرفیت اخلاص و فداکاری مردم برای یاری‌رساندن، روزبه‌روز تجلی بیشتری پیدا می‌کند.

وی افزود: همه بایستی گوش به فرامین رهبر معظم انقلاب باشیم و از رهبری آگاه، هوشمند و بصیر در تمامی مراحل خدمت به جامعه اسلامی تبعیت کنیم چراکه ایشان از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامعه کاملاً اطلاع دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همدلی، احسان و کمک‌های مؤمنانه را ترسیم کردند و همین امر باعث شد که به مشکلات مردم توجه بیشتری از گذشته شود چراکه اخلاص مقام معظم رهبری باعث ایجاد انگیزه در مردم شد و این نشان از این مهم دارد که همه در خط ولایت‌فقیه قرار دارند.

وی افزود: برخی از بیماران سرطانی و خاص همواره به ما مراجعه می‌کنند و برای رفع مشکلات آن‌ها به دانشگاه علوم پزشکی لرستان ارجاع می‌دهیم که دانشگاه نیز درزمینهٔ خدمت به آن‌ها همواره پیش‌قدم بوده و هست و مشکلات آن‌ها را حل‌وفصل می‌کند که در این زمینه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان لرستان و نهادهای حمایتی، همگی در این زمینه فعال هستند و همواره به یاری مردم رفته‌اند و آلام آن‌ها را کاهش داده و حمایت کرده‌اند.

شاهرخی گفت: یکی از رویکردهای ما پیگیری خدمت به مردم نیازمند است و این خدمت گستره‌ی وسیعی دارد و از حیث کیفی و کمی در نظر داریم مانند گذشته، کمک‌های شایانی را برای بیماران نیازمند انجام بدهیم.

در دفاع مقدس سخت‌ترین کارها بر عهده نظام سلامت بود

سردار نصر اله فتحیان در این جلسه اظهار داشت: امروز کشور بیشتر از گذشته به مشارکت مردم نیازمند است و دولت جدید با کمک مردم مشکلات را از پیش رو برمی‌دارد.

وی افزود: با رعایت حلال و حرام خدا و خدمت به مردم، عاقبت‌به‌خیر خواهیم شد و نباید فریب هوای نفس را خورد.

مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورایی کشور عنوان کرد: یکی از سخت‌ترین مسئولیت‌ها در نظام سلامت حمایت از بیماران سرطانی است که باید این مسئولیت‌های سنگین را مانند گذشته بر عهده بگیریم همچنان که در دوران دفاع مقدس نیز سخت‌ترین کارها بر عهده نظام سلامت بود و ما صد هزار عمل جراحی را زیر آتش دشمن در دفاع مقدس با همه سختی‌ها انجام دادیم.

ورود ۳۰ هزار دوز واکسن کرونا به لرستان

محمدرضا نیکبخت در این جلسه اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم همواره بوده و هست و ما نیز در این راستا، با نظام سلامت برای درمان بیماران خاص و سرطانی و برای رفع مشکلات آن‌ها پیش‌قدم بوده‌ایم.

وی افزود: از زمان انتشار ویروس منحوس کرونا تاکنون ازلحاظ تجهیزاتی، دارویی، نیروی کادر درمانی، اکسیژن و خدمات بستری اجازه نداده‌ایم که سیستم با مشکل مواجه شود و دیروز نیز ۳۰ هزار دوز واکسن کرونا تحویل استان لرستان شده است.

سرهنگ عبدالوحید ملک آرا مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان و مدیرعامل موسسه خیریه امداد گران عاشورایی استان در این نشست با اشاره به گزارشی از فعالیت این موسسه، اظهار داشت: موسسه امدادگران عاشورا استان لرستان در سال ۹۸ فعالیت مجدد خود را شروع کرد که تاکنون بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال خدمات دارویی، خدمات معیشتی، هزینه‌های جراحی، به ۶۰۰ نفر مددجو تحت پوشش در سه شعبه خرم‌آباد، الیگودرز و پلدختر ارائه نموده است.

به گزارش سفیرافلاک، در حاشیه این مراسم طی حکمی از سوی سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی دستیار ویژه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه شهرستان خرم‌آباد به‌عنوان رئیس هیئت امناء موسسه خیریه امدادگران عاشورایی استان لرستان منصوب شد و همچنین سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشورایی استان لرستان منصوب گردید.

گفتنی است در پایان مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورایی کشور و هیئت همراه از خانواده مرحوم دکتر شرفی مؤسس خیریه امدادگران عاشورا لرستان سابق دیدار و از خدمات ارزشمند وی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/