حجت‌الاسلام لرستانی با اشاره به تبیین تربيت ديني در سيره امام حسين (ع)، گفت: توجه به معارف اهل‌بیت (ع) انسان را به سعادت در دنیا و آخرت می‌رساند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی لرستانی ظهر امروز در مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در جمع عزاداران مسجد الزهرا (س) الیگودرز، اظهار داشت: سیره و اخلاق عملی اهل‌بیت (ع) بهترین شیوه تمسک به آداب و اصول رفتاری فرد و اجتماعی انسان‌ها است، فراگیری، بازکاوی و تخلق به این آداب، بی‌شک می‌تواند علاوه بر اصلاح اخلاقی و رفتاری فرد، جامعه را به‌سوی سعادت رهنمون کند.

وی افزود: توجه به فضیلت‌ها و ویژگی‌های پاک و زیبای امام حسین (ع) در زندگی می‌تواند انسان‌ها را به سعادت دنیا و آخرت برساند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه الیگودرز عنوان کرد: برخورداری از علم، دانش و حکمت، آراستگی به صفات برجسته‌ای همانند حلم و بردباری، شجاعت و دلاوری، خوش‌رفتاری و خوش‌زبانی با مردم، عطا، بخشش و گشاده‌دستی، گذشت از خطای دیگران، عبادت و زهد، فروتنی، راست‌گویی، بلاغت و سخنوری، ایستادگی در برابر زورگویان و گردنکشان، سازش‌ناپذیری با ستمگران، فداکاری درراه دین خدا و نگه‌داشتن دین اسلام در برابر هرگونه آسیب و تخریب، ایستادگی در برابر تحریف‌ها، سخنان و تبلیغات ناصواب و قرائت‌های نادرست از دین، راست‌گویی، ضعیف‌نوازی و حمایت از ستمدیدگان، بیچارگان و تهیدستان، مهمان‌نوازی و اکرام گسترده مهمانان و… ازجمله ویژگی‌های شخصیتی امام حسین (ع) به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: امیدوارم با کسب معارف اهل‌بیت (ع) و به‌ویژه سیره تربیتی و اخلاقی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تأسی به آن، در مسیر پرافتخار اهل‌بیت (ع) گام برداریم.

انتهای پیام/