هر نفر در خیمه قاسم (ع) یک مسئولیت دارد و موظف است که کار را به‌درستی و تا آخر انجام دهد، البته اگر در این راه مشکلی باشد همدیگر را کمک می‌کنند.

به گزارش سفیرافلاک، در گذر از کوچه‌های شهرمان برافراشته شدن پرچم‌های با عناوین و القاب حسین (ع)، نمایان است، هوا عطر سیب گرفته و سر در هر خانه بنر زده‌اند که این خانه عزادار حسین (ع) است، بر روی پیراهن‌های مشکی با خطی زیبا اسامی زینب (س)، رقیه (س)، حسین (ع) و عباس (ع)، علی‌اصغر (ع) و علی‌اکبر (ع) حک‌شده و در فروشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، مذهبی هر دوستدار و محب اهل‌بیت (ع) را جذب خود می‌کند.

نوجوانان هر محله مشغول نصب داربست و برپایی تکایای حسینی هستند، رهام و راستین، امیررضا، آرش و کیارش و علیرضا هرکدام پارچه‌های مشکی و پرچمی متبرک به نام حسین (ع) را آوردند تا خیمه‌ای کوچک به یاد خیمه حضرت قاسم (ع)، حضرت عبدالله (ع) و محمدباقر (ع) و رقیه (س) در محله‌شان به پا کنند.

علیرضا که ۱۴ سال سن دارد می‌گوید، در طول سال منتظر ایام محرم هستیم تا خیمه‌ای برای عزاداری امام حسین (ع) به پا کنیم.

وی گفت: حضرت قاسم (ع) و حضرت عبدالله (ع) شاید ۱۴ و ۱۲ ساله بوده‌اند که برای دفاع از دین خدا وارد میدان مبارزه با دشمنان شده‌اند.

نوجوان محله ناصرخسرو با اشاره به مزین شدن خیمه به نام حضرت قاسم (ع)، اظهار داشت: هر نفر در خیمه یک مسئولیت دارد و موظف است که کار را به‌درستی و تا آخر انجام دهد، البته اگر در این راه مشکلی باشد همدیگر را کمک می‌کنیم.

وی افزود: با تهیه شربت نذری می‌خواهیم در خدمت عزادار حسینی باشیم و با اندک پول نذری از دوستداران حسین (ع) پذیرایی کنیم‌.

حجت‌الاسلام علی بیرانوند در گفت‌وگو خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: حضور خودجوش این نوجوانان برای برپایی تکیه‌گاه شهید کربلا که صاحب یک مکتب تاریخی است حقیقتاً سرمایه است.

وی افزود: در سرزمین کربلا فرزندان اهل‌بیت (ع) از هر سنی با قیام حسین (ع) همراه شده‌اند، قیامی برای برپایی عدل، دعوت به معروف و نهی از منکر، دفاع از ولایت و امام همه و همه در این مسیر گنجانده‌شده است.

کارشناس مذهبی عنوان کرد: نوجوان پر از شور و احساس و هیجان است و باید جوانان انقلابی و دغدغه مند مسجدی در کنار این نوجوانان باشند تا هرساله با مفاهیم جدید از ابعاد قیام امام حسین (ع) آشنا شوند.

وی تفکر نوجوانان حسینی را یک ظرفیت عظیم دانست و تصریح کرد: در هر محله‌ای با عنایت معصومین (ع) توسط این نوجوانان خیمه حضرت قاسم (ع) برپاشده است خداوند را شاکر هستیم که امسال باوجود بیماری کرونا برپایی این خیمه‌ها رونق بیشتری دارد.

به گزارش سفیرافلاک، چه زیباست در خیمه حسین (ع) مسئولیت‌پذیری و انجام کار تشکیلاتی که ضرورت جامعه مهدوی است را از بچگی تمرین کرد و هرلحظه و هرروز با یاران ولایت و امام زمان (عج) همراه شد، اینجا مخصوصاً در شهر خرم‌آباد لرستان باوجود برخی آسیب‌های اجتماعی پیش رو هر نوجوان، شاید ورود مؤسسات و کانون‌های فرهنگی، مذهبی برای به ثمر نشستن تفکر این نوجوانان که در اوج شور حسینی هستند لازم و ضروری است.

انتهای پیام/