محتشم گفت: با همکاری قرارگاه بقیه‌الله و کانون تبلیغات ایما دبیرخانه سوگواره فرهنگی هنری محرم شهر فعالیت خود را شروع کرد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز، میثم محتشم با اشاره به فعالیت سوگواره «محرم شهر» با همکاری قرارگاه بقیه‌الله و کانون تبلیغات ایما شهرستان، اظهار داشت: این دبیرخانه کاملاً مردمی می‌باشد که برای برگزاری برنامه‌های مذهبی شامل مراسم ایام محرم، فاطمیه، ماه رمضان و برنامه‌هایی از این قبیل، شکل‌گرفته است.

وی افزود: برای شروع کار این دبیرخانه که از اول ماه محرم‌الحرام تا اربعین ادامه خواهد داشت ۱۰ برنامه پیش‌بینی‌شده است که همه آن‌ها با مشارکت مردم انجام خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان الیگودرز در تشریح برنامه‌ها، عنوان کرد: این ۱۰ برنامه شامل سوگواره دابسمش محرم، سوگواره پادکست عاشورایی، سوگواره مداحی عاشورایی، مسابقه عکس محرم، برنامه شعر عاشورایی، اجرای تعزیه، نمایش خیابانی عاشورایی، خوشنویسی با موضوع اشعار عاشورایی، آوا و نواهای عاشورایی، خطبه‌خوانی حضرت زینب، ویژه دختران کودک و نوجوان خواهد بود.

وی درزمینه نحوه برگزاری این برنامه‌ها، تصریح کرد: بنا به احترام به‌سلامت شهروندان برنامه‌های این دبیرخانه به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد که شرکت‌کنندگان آثار خود را به شماره‌ای که متقابلاً اعلام خواهد شد ارسال می‌کنند.

محتشم خاطرنشان کرد: اگر شرایط اجازه دهد اختتامیه‌ای برای کل برنامه‌ها برگزار می‌شود و به برگزیدگان و شرکت‌کنندگان هدایایی داده خواهد شد.

انتهای پیام/