سیاوشی با اشاره به افزایش مراجعات بیماران کرونایی به بیمارستان پلدختر، گفت: باید کرونا دلتا را حتما جدی گرفت و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

 علی صفدر سیاوشی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان پلدختر اظهار داشت: با شیوع کرونا سویه دلتا که قدرت سرایت‌پذیری بیشتری دارد به‌تبع تعداد مراجعات هم به مراکز درمانی و بیمارستانی افزایش چشمگیری داشته است.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۰ بیمار کرونایی‌ در بیمارستان امام (ره) پلدختر بستری هستند، افزود: متأسفانه همچنان آمار مبتلایان روند افزایشی دارد و با توجه به امکانات موجود شهرستان با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر با اشاره به اینکه از ابتدا شیوع کرونا تاکنون نتیجه آزمایش حدود ۷۸۰۰ نفر مثبت بوده است، عنوان کرد: متأسفانه تاکنون تعداد ۱۱۴ بیمار کرونایی در پلدختر فوت شدند و نیاز است مردم بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و حتماً ماسک بزنند.

وی ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع)، تصریح کرد: طی جلساتی که با مسئولان هیئت‌های مذهبی و ادارات ذی‌ربط داشته‌ایم، مقرر شد که در فضای باز و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مراسمات عزاداری بایستی برگزار شود.

سیاوشی خاطرنشان کرد: بیمارستان امام (ره) به‌عنوان تنها مرکز درمانی شهرستان در حال آماده‌باش بوده و اکثر بخش‌های آن به بستری بیماران کرونایی اختصاص پیداکرده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر یادآور شد: بایستی به کادر درمان رحم کرد و کمتر در اجتماعات حضور پیدا کنیم چراکه کرونا دلتا به دیگران با سرعت بالایی سرایت می‌کند.

انتهای پیام/