سرهنگ رشیدی با بیان اینکه عدم بهره برداری از پروژه باغ موزه دفاع مقدس به دلیل کوتاهی استانداری لرستان بوده است، گفت: افتتاح این پروژه همچنان در انتظار تأمین اعتبار است.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ محسن رشیدی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران و تجلیل از اصحاب رسانه استان، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا، اظهار داشت: هدف امام حسین(ع) امر به معروف و نهی از منکر بوده اما امروز این مهم در جامعه کمرنگ شده و واژه ای فراموش شده بوده که لازم است روحانیون، جامعه فرهنگی و خبرنگاران امر به معروف و نهی از منکری که مد نظر امام حسین(ع) بوده را در جامعه نهادینه کنند.

وی افزود: کاری که خبرنگاران در جامعه انجام می دهند بی بدیل است و نباید فقط یک روز به خبرنگاران اختصاص یابد و باید هفته خبرنگار نامگذاری شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: برخی مواقع در خبر مصلحت اندیشی می شود که باید این مسئله برطرف شود و واقعیت های خبر بیان شود؛ در جامعه امروز خبرنگاران دو وظیفه بر عهده دارند که یک موضوع بیداری جامعه است که خبرنگاران با آگاهی بخشی به مردم می توانند تحول بخشی کنند و وظیفه دوم بیان دغدغه ها و مطالبات مردم است که خبرنگاران باید با ذوق خبری که دارند به بیان مطالبات مردم بپردازند. خبرنگاران از دوران دفاع مقدس تاکنون خوب درخشیده اند.

وی با اشاره به پروژه باغ موزه دفاع مقدس لرستان بیان کرد: عدم بهره برداری از این پروژه تاکنون به دلیل کوتاهی استانداری لرستان بوده است، این استان ۶۳۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده و تیپ و لشکرهای عملیاتی بسیاری داشته که در دوران دفاع مقدس جانانه از این مرز و بوم دفاع کردند اما چرا لرستان نباید با گذشت ۳۲ سال از جنگ، تازه به دنبال ایجاد باغ موزه باشیم.

رشیدی تصریح کرد: استان لرستان از زمان شاهنشاهی، دفاع مقدس و بعد از جنگ نیز مورد بی مهری قرار گرفته و تاکنون این استان پیشرفتی نداشته است، تنها پروژه این استان آزاد راه خرم زال بوده که آن هم توسط بخشی خصوصی ایجاد شده و دولت طی سالیان متوالی هیچ توجهی به لرستان نداشته است و الان هم شهر بی صاحب است و کسی پاسخگو نیست.

وی خاطرنشان کرد: از زمان تصدی اینجانب در اداره کل حفظ آثار استان تاکنون ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل باغ موزه استان تخصیص یافته و قول مساعد داده اند هفت میلیارد تومان دیگر اختصاص دهند، با توجه به گرانی که وجود دارد این مبالغ جوابگو نیست و باید اعتبار بیشتری برای تکمیل این پروژه اختصاص یابد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان گفت: پروژه باغ موزه لرستان در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که اگر اعتبار لازم تخصیص یابد ۱۵ آذر ماه این پروژه به صورت کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با اشاره به جمع آوری وصایای شهدا، اظهار داشت: کتاب «صحیفیه سرخ» در قالب هزار و ۵۰۰ وصیت نامه شهدای استان به چاپ رسیده است و در صورت دریافت وصیت نامه شهدای دیگر نیز به این کتاب اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/