فتحی بیرانوند گفت: 17 هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا رفع تصرف شد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی محیط زیست لرستان مهرداد فتحی بیرانوند اظهار داشت: ۱۷ هزار متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان لرستان وپرسنل پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا، با دستور مقام قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

وی افزود: متخلفین تصرف اراضی ملی، توسط دستگاه قضا به پرداخت جزای نقدی به میزان ۶۳ میلیون ریال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اراضی ملی را جزء انفال و حقوق عامه مردم برشمرد و گفت: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی اداره کل حفاظت محیط زیست استان است و این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه های طبیعی به ویژه مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال الهی دستخوش تخریب و تجاوز قرار گیرند.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی حدود ۲۴ هزار و ۴۴۴ هکتار، منطقه ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه های نسبتاً مرتفع و دره های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی ترین پستانداران این منطقه به شمار می رود.

انتهای پیام/