سرهنگ امیری گفت: همه ظرفیت درمانی نیروهای مسلح استان لرستان برای مقابله با کرونا به کار گرفته می شود.

سرهنگ مصطفی امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی ابتلا و مرگ و میر کرونا در کشور، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران این مسئله را به عنوان اولویت برشمردند که در این راستا برنامه ریزی برای اجرای برنامه هایی با هدف قطع زنجیره کرونا صورت گرفت.

وی افزود: در همین راستا همه ظرفیت های درمانی نیروهای مسلح استان برای مقابله با این بیماری به کار گرفته می شود و هر آنچه از نظر مراکز درمانی، نیروی انسانی و یا تجهیزات نیاز باشد در اختیار داشنگاه علوم پزشکی قرار داده می شود.

مسئول شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح لرستان با تاکید بر روند ادامه طرح شهید سلیمانی تصریح کرد: این طرح با قدرت بیشتری ادامه خواهد داشت که در گام پنجم علاوه بر واکسیناسیون، با همکاری پایگاه ها، برنامه بیماریابی، قرنطینه و غربالگری نیز انجام خواهد شد.

سرهنگ امیری با اشاره به افزایش مراکز واکسیناسیون خاطرنشان کرد: ۱۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون آماده شده که تعدادی از این مراکز در استان فعال است و در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی مابقی مراکز فعال می شوند، همچنین لازم است شیفت های واکسیناسیون افزایش یابد تا در روند تزریق واکسن کرونا، تسریع ایجاد شود.

وی همکاری مردم بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ضروری برشمرد و گفت: علاوه بر اقدامات مذکور، لازم است که مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند و استفاده از ماسک را فراموش نکنند تا شاهد فروکش شدن این موج از کرونا باشیم.

انتهای پیام/