خادمی گفت: با توجه به روند صعودی کرونا، وضعیت استان به لحاظ کرونا خطرناک و نامطلوب است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه ستاد کرونا اظهار داشت: متاسفانه آمارها از روند نامطلوب و خطرناک کرونا از حیث تعداد مبتلایان، بستری ها و مرگ ناشی از بیماری حکایت دارد و در شرایط کنونی نیازمند همیاری و کمک همه اقشار جامعه، نهادها و دستگاه های اجرایی استان هستیم و ضروری است تا مردم رعایت پروتکل های بهداشتی را با جدیت بیشتر در سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: پرهیز از حضور در اجتماعات، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به عنوان مهمترین راهکارهای مهار و کنترل بیماری توصیه شده است و در کنار آن، واکسیناسیون نیز در کشور با سرعت خوبی در حال انجام است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده است در هفته‌های آتی حجم بالاتری از واکسن وارد کشور شود و روند واکسیناسیون با شدت بیشتری ادامه پیدا کند که در هر صورت باید پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود.

خادمی با بیان اینکه در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است، تصریح کرد: در کنار برگزاری مراسم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این شرایط از اهمیت بالایی برخوردار است که برگزاری مراسم عزاداری طبق دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در اماکن سربسته ممنوع بوده، فاصله های فیزیکی باید رعایت شود، مدت زمان عزاداری از دو ساعت بیشتر نباشد و دسته روی و حرکت در خیابان ها به هیچ وجه نباید انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت اصناف اشاره کرد و گفت: تمامی اصناف استان به خصوص آن دسته از مشاغلی که به لحاظ بیماری ممکن است ایجاد خطر کنند باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و در این رابطه نظارت ها بر مشاغل در جهت کنترل شرایط کنونی ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/