سردار علیشاهی با اشاره به برگزاری مراسم عزای سیدالشهدا به مدت ۱۰ شب در پادگان امام حسین(ع) خرم‌آباد گفت: در روز تاسوعا و عاشورا ۳ هزار پرس غذای گرم برای عزاداران طبخ می‌شود.

سردار عباس علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هیئت رزمندگان اسلام در شهرهای مختلف استان لرستان، به‌رسم هرسال برنامه‌های ویژه ایام ماه محرم و صفر را تدارک دیده است.

وی افزود: امسال باوجود گستردگی شیوع ویروس کرونا دلتا، رعایت صددرصدی پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار ویژه هیئت رزمندگان استان قرارگرفته است، در کنار تهیه ماسک و ضدعفونی محیط، محل نشستن عزاداران فاصله‌گذاری مناسب شده و مراسم به‌صورت تجمعی نیست.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام استان لرستان با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) از شب دوم به مدت ۱۰ شب در پادگان امام حسین(ع) خرم‌آباد، عنوان کرد: از ظرفیت روحانیون کشوری و استانی ازجمله نماینده ولی‌فقیه در استان، نماینده مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی‌فقیه در سپاه استان و حجت‌الاسلام لونی برای برپایی مراسم پرشور و شعور حسینی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ویژه عزای حسینی در روز عاشورا تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین مراسمات روز تاسوعای حسینی توسط هیئت رزمندگان اسلام با حضور کلیه مداحان شهرستان در مرکز استان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ برگزار می‌شود و امسال هم این مراسم برپا خواهد بود.

علیشاهی با اشاره به‌ضرورت آشنایی با راه و منش و آزادگی امام حسین (ع) گفت: مراسم عزای امام حسین(ع) تعطیل نیست ضمن اینکه حفظ سلامت مردم برای ما اهمیت دارد و با رعایت تمامی موارد بهداشتی مراسم برگزار می‌شود.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام استان لرستان با اشاره به توزیع بیش از پنج هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های کم برخوردار بیان کرد: در روز تاسوعا و عاشورا سه هزار پُرس غذای گرم طبخ و بین عزاداران حسینی توزیع می‌شود.

انتهای پیام/