ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر، جوهره اصلی قیام امام حسین (ع) است، عنوان کردند: لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است، در برنامه‌های وزرای پیشنهادی باید نسبت به جایگاه استان توجه شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد، اظهار داشت: تقوا مراقبت دائم از اعضا و جوارح، ظاهر و باطن، دل را جایگاه فضائل اخلاقی و اسلامی قرار دادن و محبت به پیشوایان معصوم (ع) و دل سپردن به اولیا الهی است.

وی با اشاره به‌ضرورت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اعلام‌شده از طرف ستاد ملی کرونا، افزود: همه ما باید عامل به مقررات ستاد مقابله با کرونا باشیم، از نمازگزاران گرامی که همه مقررات را در نماز جمعه مرکز استان و همه شهرها رعایت می‌کنند تشکر می‌کنیم؛ در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و اصحاب ایشان ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم‌ ضمن بهره‌مندی از رحمت، برکت و مغفرت در این دوماه، سلامت و جان مردم و عزاداران حسینی را با رعایت مقررات ستاد ملی کرونا حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: شما متدینین و نمازگران از انسان‌های عامل به مقررات الهی هستید و از دستورات رهبری پیروی می‌کنید طبق پژوهش‌ها و تحقیقات ستاد کرونا جز پایبندترین اقشار در رعایت مقررات ستاد ملی کرونا بوده و هستید.

وی با اشاره به‌ضرورت ترویج آموزه‌های محرم و حماسه حسینی، تصریح کرد: جوهره اصلی قیام امام حسین (ع) همان امربه‌معروف و نهی از منکر است؛ امت اسلامی به‌عنوان بهترین امت در قرآن معرفی‌شده است چون دارای امربه‌معروف و نهی از منکر است این دو سبب تحقق و تشکیل جامعه اسلامی سالم و حاکمیت مردان صالح خدا و اهل خدمت و معرفت هستند و سبب از بین رفتن شکاف‌های اجتماعی اقتصادی شده و عدالت را در جامعه مستقر می‌کند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: درحرکت امام حسین(ع) که در سال ۶۰ از مدینه به سمت مکه حرکت و به کربلا رسیدند آن چیزی که در پیام، گفتار و وصیت، اعمال و رفتار ایشان موج می‌زند امربه‌معروف و نهی از منکر است ما در گام دوم انقلاب اسلامی و در رابطه مردم با سازمان‌ها و خدمتگزاران با مردم و مردم با یکدیگر باید عدل و انصاف سرلوحه کار همگان باشد و تصمیمات بر اساس اسلام و کرامت و شرافت انسانی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: رابطه مردم با مدیران و خدمتگزاران و رابطه مدیران با مردم باید به‌دوراز تبعیض و دور از سفارش و نگاه قومی، خویشاوندی، جناحی و باندی و منافع شخصی گروهی باشد؛ هر مسلمان و مؤمنی باید در راستای امربه‌معروف و نهی از منکر با استقامت بایستد.

 وی یادآور شد: در نظام اسلامی ما از ولی‌فقیه، رئیس‌جمهور، وزرا، نمایندگان، مقامات عالی قضایی، استانداران و شهرداران و …همه نقطه وسط دایره و نسبتشان با همه مردم مساوی است و کسی نمی‌تواند به‌واسطه یک رابطه از امتیازی برخوردار باشد، در جذب نیرو، گرفتن تسهیلات، رسیدگی به دعاوی و تاروپود فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در تحت پوشش قرار گرفتن افراد واجد شرایط در سازمان‌های حمایتی، تولید و اشتغال اصل رعایت عدل و انصاف است.

شاهرخی تأکید کرد: تشکیل دولت سیزدهم و دوره ششم شوراهای شهر و روستاها، عملکرد مجلس و سند تحول قوه قضاییه با شدت و دقت بیشتری زیر نگاه مردم و نخبگان و فرهیختگان است؛ کسانی که بخواهند در گام دوم انقلاب به شیوه دیگر همچون تبعیض و پایمال کردن حقوق دیگران گام بردارند خداوند از آن‌ها ناخوشنود است و مردم هم از اینان متنفر خواهند بود.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان داشت: این استان پس از ۴۰ سال و گذر سه دهه از جنگ تحمیلی ظرفیت حضور چنین افرادی را در مسئولیت‌ها و مناصب ندارد، نگاه و عملی که در آن تبعیض، امتیاز، رانت و بهره‌برداری بدون ضابطه باشد در این استان جایی ندارد و باید از بین برود.

وی یادآور شد: مجلس با رعایت قوانین و ضوابط و معیار تخصص و تعهد، دانایی، توانایی و سوابق عملکرد انقلابی جهادی به وزرای معرفی‌شده رأی خواهد داد.

شاهرخی گفت: قطعاً وزرای معرفی‌شده با مجمع نمایندگان استان‌ها جلسه خواهند داشت، استان حاصلخیز و پرآب لرستان در برنامه‌های معرفی‌شده وزرا چه جایگاهی دارند چراکه برخی وزارتخانه‌ها همچون جهاد کشاورزی، صمت، نیرو، اقتصاد، تعاون، نفت، بهداشت، راه و شهرسازی، آموزش‌وپرورش و ارشاد نقشی کلیدی داشته و از اهمیتی فوق‌العاده‌ای برخوردارند و در مذاکره با نمایندگان مجلس تأکید شد در برنامه‌های وزرای پیشنهاد باید نسبت به جایگاه لرستان توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار داشت: اینکه زمین‌های دیمی این استان به متوسط کشوری ۴۶ درصد برسد منطقی است و نمایندگان باید به دنبال تحقق این خواسته از وزارت نیرو باشند، در این زمینه هم جلسات و نشست‌هایی داشته‌اند؛ حمایت از تولید، مانع زدایی از تولید باید نتیجه بدهد هیئت‌مدیره پارسیلون تا چه اندازه به وظیفه خود عمل کرده است مردم تا کی باید منتظر بمانند پیشینه اقتصاد و تولید در این استان مخدوش شده است.

ضرورت حمایت از تولید داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه

 حجت‌الاسلام محمدجواد گراوند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت ضمن تسلیت ایام محرم، اظهار داشت: امروز یکی از مهم‌ترین فرایض دینی در جامعه به پا داشتن امربه‌معروف و نهی از منکر مربوط به همه امور است.

وی با اشاره به‌ضرورت ترویج آموزه‌های دینی، افزود: پیامبران و ائمه اطهار (ع) با احیای امربه‌معروف در جامعه، دستور خداوند متعال را اجرا می‌کنند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به اینکه تذکر لسانی در جامعه وظیفه‌ای همگانی است، عنوان کرد: قیام امام حسین (ع) در کربلا برای امربه‌معروف و نهی از منکر و حفظ اسلام بود، به همین خاطر می‌باشد که دهه اول ماه محرم به نام دهه امربه‌معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه مؤمن بایستی جایگاه خود را برای شهادت درراه خدا آماده کند، تصریح کرد: شهادت امام حسین (ع) ویاران باوفایش در کربلا نشان داد که برای امربه‌معروف و نهی از منکر مرحله خون دادن خود و تمام اعضای خانواده نیز درراه خدا وجود دارد و این اهمیت والای این مسیر را نشان می‌دهد.

 گراوند ضمن تبریک آغاز خدمت دولت سیزدهم، گفت: سران قوا به لحاظ فکری و سیاسی هماهنگ هستند و باروحیه جهادی و انقلابی برای خدمت صادقانه به میدان آمده‌اند و الآن مردم امیدوار به خدمت جهادی مسئولان هستند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت با اشاره به تبیین سخنان اخیر مقام معظم رهبری، بیان کرد: امروز مسئله مهم کشور بحث کرونا است و بایستی مسئولان با تمام توان و جهادی در این راستا خدمت‌رسانی کنند، درزمینهٔ برنامه‌های کلان کشوری اولویت‌ها بایستی برنامه‌ریزی شود و اولین اولویت نیز مسئله اقتصادی است که یک مسئله اساسی برای دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

وی با اشاره به‌ضرورت حمایت از تولید داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی در جامعه، گفت: درزمینهٔ اقتصاد مقاومتی خود مردم نیز بایستی مشارکت داشته باشند که به‌سرعت اقتصاد کشور را درست کنیم و همچنین بایستی درزمینهٔ ایجاد اشتغال برای جوانان کشور تلاش کرد زیرا امید آینده کشور به توان و نیروی جوان است.

گراوند با اشاره به‌ضرورت تلاش برای تقویت ارزش پول ملی و رفع مشکل برخی گرانی‌ها، بیان کرد: رجال سیاسی شهرستان با تعقل و صادقانه اگر ادعایی دارند بایستی به میدان خدمت به مردم وارد شوند و برای رضای خدا کاری کنند.

امام‌جمعه موقت کوهدشت گفت: امروز کرونا دلتا در جامعه جولان می‌دهد بایستی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم و هم‌چنین در این راستا همه هیئات و مجالس عزای اهل‌بیت (ع) این مسئله را مدنظر داشته باشند، چراکه امروز جان مردم درخطر است و امیدواریم به‌زودی از این بیماری عبور کنیم.

رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی در مجالس عزاداری ضروری است

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سلسله، اظهار داشت: ۲۳ مردادماه روز مقاومت اسلامی است، رژیم جعلی اسرائیل مدتی پیش در تدارک یک شیطنت بود ولی با پاسخ شایسته و هوشمندانه حزب‌الله لبنان مواجه شد و این کار حزب‌الله نه‌تنها نشان از اعلام آمادگی‌شان دارد بلکه مبین منتظر بودن فرمان ولی امر مسلمین برای محو کردن این غده سرطانی از روی کره خاکی بود.

وی با اشاره به مجاهدات اسرا در هشت سال دفاع مقدس، افزود: رزمندگان با صبر و بردباری در زندان‌های رژیم بعث عراق نشان دادند که پیرو راستین امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) هستند‌.

امام‌جمعه سلسله با اشاره به موضوع تصویر جنجالی سفیر انگلیس و روسیه و سابقه امنیتی بودن سفیر انگلیس، عنوان کرد: این سفیران بایستی از ملت بزرگ ایران عذرخواهی رسمی کنند و سفیر روسیه هم بداند که در دام شیطنت‌های انگلیس نیفتد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۶۸ از دولت هاشمی رفسنجانی انقلابی گری و عدالت محور بودن دولتش را خواستار شد که نه‌تنها این کار محقق نشد بلکه باعث به وجود آمدن طیف‌های سیاسی چپ و راست شد.

امیدی با اشاره به خواست حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از دولت‌های خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی درزمینهٔ عدالت محوری، پرهیز بازگشت به عقب و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، گفت: متأسفانه این خواسته‌های مقام معظم رهبری آن‌چنان‌که می‌بایست، محقق نشد.

امام‌جمعه سلسله با اشاره به فراگیر شدن ویروس کرونا، بیان کرد: کادر درمان ما به‌شدت به خاطر بی‌اهمیتی مردم در راستای رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی بسیار خسته است و با توجه به بازدیدی که روزهای گذشته از بیمارستان الشتر داشتیم شاهد تلاش‌های کادر درمان بودیم و متأسفانه هیچ‌گونه تخت خالی وجود نیز وجود نداشت.

وی گفت: از مردم عزیز می‌خواهیم که از برگزاری مجالس فاتحه‌خوانی، مسافرت‌های غیر ضرور و حضور در تفرجگاه‌ها تا حد امکان پرهیز کنند و همچنین در روزهای تاسوعا و عاشورا به‌شدت تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

امیدی با اشاره به گرانی اجاره‌بها و وضعیت ناراحت‌کننده مستأجران، بیان کرد: از تمامی مردم شهرستان این درخواست راداریم، با توجه به اینکه درزمینه های علمی و فرهنگی شهرستان سلسله در کشور زبانزد است این سنت حسنه در بحث اجاره‌بها را هم داشته باشیم و به همدیگر در این اوضاع کرونا و معیشتی کمک کنیم.

انتهای پیام/