سرهنگ رشیدی گفت: دهمین دوره جایزه ادبی یوسف(داستان های کوتاه دفاع مقدس) در لرستان برگزار می شود.

سرهنگ محسن رشیدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: دهمین دوره جایزه ادبی یوسف در استان آغاز شده که این جشنواره در سه محور دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان سلامت برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش بزرگسالان، نوجوانان و بخش ویژه داستان شهیدان برگزار می شود و علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا پایان شهریور به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های  دفاع مقدس ارسال نمایند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان عنوان کرد: داستان های ارسالی قبلا در کتابی نباید منتشر شده باشند، همچنین توجه به ویژگی های بومی هر استان و حماسه آفرینی های رزمندگان در عملیاتها و یگان ها مد نظر باشد و استفاده از زبان و گویش محلی امتیاز ویژه دارد.

سرهنگ رشیدی از برگزاری بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: این جشنواره نیز در موضوعات دفاع مقدس و جنگ نرم، دفاع مقدس و مدافعان سلامت، دفاع مقدس و کودک و نوجوان، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین الملل اسلامی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: اشعار منتخب در استانها برای انتخاب آثار شعری برتردر بخش ملی ارسال خواهد شد و اشعار در پنج بخش داوری می شود و اشعار برتر هر پنج بخش در مجموعه های جداگانه چاپ می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان بیان کرد: به نفرات اول تا سوم این جشنواره ها به ترتیب جوایز چهار میلیون، سه میلیون و دو میلیون تومانی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/